Brakuje jakichś informacji?

Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ - słuchawki z mikrofonem
  • Słuchawki nauszne (wokółuszne) to takie, których kopułki słuchawek wraz z nausznikami opierają się na małżowinie usznej, lub ją otaczają. Są to słuchawki które, mają konstrukcję opartą o pałąk lub zausznice, tzw. wpina się je w małżowiny. Same kopułki mogą mieć różna kształty – koliste, eliptyczne, trójkątne lub prostokątne. Słuchawki te mogą być składane lub mają obrotowe kopułki.

  • Słuchawki douszne  to słuchawki wsuwane częściowo do kanału słuchowego. Niewielkie wymiary oraz niska waga sprawiają że są one powszechnie stosowane w grupie słuchawek przenośnych oraz w niektórych modelach słuchawek profesjonalnych i multimedialnych. Ze względu na niedokładne wypełnianie kanału usznego, a co za tym idzie niedostateczną izolację akustyczną od otoczenia słuchawki douszne oferują z reguły gorszą dynamikę od słuchawek o dużych nausznikach lub dokanałowych. Utratę dynamiki kompensuje się zazwyczaj wyższym poziomem głośności oraz stosowaniem dodatkowych rozwiązań konstrukcyjnych polepszających kontakt słuchawek z uchem.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację