Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Wymiary okapu

Dotyczy:
Okapy kuchenne
Większość okapów ma szerokość 60 i 90 cm, ale w naszej ofercie znajdziesz też okapy o niestandardowych wymiarach. Aby skutecznie pochłaniać zapachy okap powinien być co najmniej tej samej szerokości co kuchenka.
Decydując się na okap kominowy zwróć też uwagę na minimalną i maksymalną wysokość komina.


Schemat okapu wraz z dokładnymi wymiarami znajdziesz w galerii produktu.

Okap powinien być zamontowany od 65 do 80 cm nad płytą grzewczą kuchenki. W przypadku płyty grzewczej gazowej najlepiej zamontować go na wysokości ok. 75 cm, a w przypadku płyty elektrycznej na wysokości ok. 70 cm. W przypadku pracy okapu w trybie wyciągu zwróć uwagę na odległość pomiędzy okapem a kratką wentylacyjną. Nie powinna być większa niż 2 metry.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację