Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Wyświetlacz - opaski monitorujące

 Na przestrzeni paru lat wyświetlacze smartopasek przeszły ewolucję. Ba, na początku wiele takich urządzeń w ogóle nie miało ekranów, komunikowało się za pomocą paru diodek i wibracji. Lepsze modele wyposażano w ekraniki przypominające tekstowe wyświetlacze reklamowe – informacje mieściły się w kilkudziesięciu pikselach albo płynęły z lewej do prawej. Dzisiejszy standard to supercieniutki (poniżej 1 mm) podłużny dotykowy ekran AMOLED-owy. To rodzaj matrycy OLED (z organicznymi „samoświecącymi” diodami – nie wymagają podświetlenia) z dodatkową warstwą kontrolującą niezależnie każdy piksel, co zapewnia szybszą reakcję. Taki materiał łatwo się wygina – dlatego wyświetlacze mogą dopasować się do kształtu opaski oplatającej nadgarstek. Zakrzywiony ekran nie jest jednak standardem – to domena niektórych droższych modeli. Popularne są natomiast zaokrąglone brzegi takiej „pastylki”. Przekątna ekranu ok. 1 cal, rozdzielczość do 294x126 pikseli. To oznacza niemal 300 ślicznych, kolorowych pikseli – zagęszczenie jak w niezłym smartfonie!

Polecamy artykuły:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację