Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Licznik kroków

Dotyczy:
Smartbandy

Najbardziej podstawowa funkcja „sportowa”, obecna w smartwatchu od zawsze. Bo od zawsze znajdowały się w nim akcelerometr i żyroskop. Ten pierwszy wykrywa zmiany położenia (przyspieszenie) wzdłuż osi x, y i z. Głównym elementem mikroukładu jest tzw. masa bezwładna zamocowana na sprężystych belkach elektrody. Na skutek przemieszczenia masy zmienia się pojemność, a więc napięcie. Również akcelerometr wykorzystuje drgania masy, ustalając na ich podstawie obrót urządzenia wokół osi (pomiar tzw. przyspieszenia Coriolisa). Założenie licznika kroków jest proste: jedno machnięcie ręką to jeden krok. Ustaw sobie cel mierzony tysiącami kroków dziennie – np. 10 tys. Taką rutynę ruchową zalecają nie tylko lekarze, ale i niektórzy… ministrowie zdrowia!

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację