Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Licznik kroków

Najbardziej podstawowa funkcja „sportowa”, obecna w smartwatchu od zawsze. Bo od zawsze znajdowały się w nim akcelerometr i żyroskop. Ten pierwszy wykrywa zmiany położenia (przyspieszenie) wzdłuż osi x, y i z. Głównym elementem mikroukładu jest tzw. masa bezwładna zamocowana na sprężystych belkach elektrody. Na skutek przemieszczenia masy zmienia się pojemność, a więc napięcie. Również akcelerometr wykorzystuje drgania masy, ustalając na ich podstawie obrót urządzenia wokół osi (pomiar tzw. przyspieszenia Coriolisa). Założenie licznika kroków jest proste: jedno machnięcie ręką to jeden krok. Ustaw sobie cel mierzony tysiącami kroków dziennie – np. 10 tys. Taką rutynę ruchową zalecają nie tylko lekarze, ale i niektórzy… ministrowie zdrowia!

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów