Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Wysokościomierz

Dotyczy:
Zegarki stylowe
Niezwykle czuły barometr mierzący ciśnienie atmosferyczne, dzięki czemu jest w stanie dokładnie wskazać wysokość nad poziomem morza, na której aktualnie się znajdujesz. 

Polecamy artykuły:
Czytaj więcej

Ten czujnik to właściwie barometr – wysokość nad poziomem morza określana jest na podstawie pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Jak pamiętasz ze szkoły, spada ono wraz ze wzrostem wysokości. Kiedyś obecny tylko w zegarkach outdoorowych, z czasem wysokościomierz trafił do smartwatchów. Bardziej usportowione modele mają nawet alert burzowy, który uaktywnia się przy spadku ciśnienia o 4 lub więcej hektopaskali w okresie np. trzygodzinnym.

Wysokość może być wskazywana również na podstawie GSP-u – ale znacznie mniej dokładnie (błędy rzędu kilkunastu i więcej metrów), na podstawie współrzędnych geograficznych odczytywanych z minimum czterech satelitów. Zmiany wysokości – suma przewyższeń – są szczególnie istotne dla rowerzystów, biegaczy górskich, narciarzy.


Polecamy artykuły:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację