Brakuje jakichś informacji?

Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ oprogramowania
Wyróżniamy następujące typy oprogramowania:

Systemowe - to oprogramowanie, które zarządza całym systemem komputerowym. Umożliwia uruchamianie programów oraz pozwala na kontrolę reszty zadań na komputerze.
Antywirusowe - to oprogramowanie, które chroni system komputerowy przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami.
Biurowe - to zbiór programów służących do zastosowań biurowych, np. edycji tekstu, wykonywanie obliczeń kalkulacyjnych i księgowych obsługa baz danych.
Do obróbki video - to oprogramowanie, które służy do edycji plików video. Idealne dla vlogerów oraz edycji własnych filmów z wakacji.
Edukacyjne i językowe - są to programy przeznaczone do nauki, np. języków obcych lub edukacyjne dla dzieci.
Do obsługi sprzedaży - to oprogramowanie dla firm, które ułatwia zarządzanie obsługą sprzedaży (np. w prowadzonym sklepie internetowym).
Użytkowe - programy do edycji i konwersji różnego rodzaju plików (np. PDF itp.).
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację