Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.
Jak wyszukiwać pojęcia?
Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.
Unijne etykiety energetyczne mają na celu udostępnianie konsumentom rzetelnych oraz czytelnych informacji o nabywanych przez nich produktach dotyczących zużycia energii czy innych parametrów wydajności. Na ich podstawie konsument jest w stanie zidentyfikować rzeczywistą efektywność energetyczną urządzenia oraz ocenić jego potencjał oszczędności w rachunkach za prąd. Klasę efektywności energetycznej monitora telewizyjnego* ustala się na podstawie jego współczynnika efektywności energetycznej (EEI). A+++ to największa efektywność, zaś G - najmniejsza.
*„monitor telewizyjny” oznacza produkt przeznaczony głównie do wyświetlania na zintegrowanym ekranie sygnału wideo pochodzącego z różnych źródeł , w tym sygnału telewizyjnego, który opcjonalnie kontroluje i odtwarza sygnały audio z zewnętrznego urządzenia źródłowego, który jest połączony za pomoc ą standardowych z łącz do odbioru sygnału wideo, w tym cinch (component, composite), SCART, HDMI oraz przyszłych standardów bezprzewodowych (z wyłączeniem sygnałów wideo nieobjętych normalizacją , takich jak DVI i SDI), ale nie jest dostosowany do odbioru i przetwarzania sygnałów telewizyjnych.
Monitory telewizyjne
Jednolity wzór etykiety obowiązujący w całej Unii Europejskie
Maksymalnie 7 klas, od „A+++” do „G”
Kolorowe strzałki służące do odróżnienia efektywności energetycznej urządzeń: ciemnozielony wskazuje na wysoko energooszczędny produkt, a czerwony na najmniej oszczędny
Roczne zużycie energii
Piktogramy wyróżniają wybrane parametry wydajności: • roczne zużycie energii wyrażone w kWh;
• rozmiar przekątnej ekranu w calach i cm;
• moc urządzenia w Watach;
• informacja o istnieniu lub braku głównego wyłącznika urządzenia.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna?Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatnaDziękujemy za przesłanie wiadomościJuz oddałeś głos na tą informację