Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Hi-Res Audio

Określenie High Resolution Audio (dźwięk o wysokiej rozdzielczości) odnosi się do zbioru cyfrowych procesów i formatów umożliwiających kodowanie i odtwarzanie muzyki za pomocą częstotliwości próbkowania wyższej niż ta wykorzystywana w standardowych nagraniach CD.

 
Powyższe wykresy przedstawiają oryginalne fale dźwięku analogowego oraz próbkowanie za pomocą niskiej częstotliwości CD w porównaniu do wyższej częstotliwości High-Res Audio. Najczęściej wykorzystywane częstotliwości: 24 bity / 96 kHz (3,2x więcej przesyłanych danych niż CD) i 24 bity / 192 kHz (6,5x więcej przesyłanych danych niż CD).
Czytaj więcej
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację