Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Drukarki - łączność bezprzewodowa

Dzięki łączności bezprzewodowej możesz połączyć swoją drukarkę z komputerem, tabletem, smartfonem lub innym urządzeniem bez konieczności użycia kabla.
W drukarkach stosowane są dwie technologie umożliwiające łączność bezprzewodową:


  Wi-Fi to bezprzewodowa technologia o krótkim zasięgu, która zapewnia urządzeniom szybkie połączenie z siecią. Dzięki WiFi istnieje możliwość połączenia drukarki bezprzewodowo z innymi urządzeniami (laptop, tablet, smartfon) przez sieć WiFi. Logo Wi-Fi jest znakiem handlowym należącym do stowarzyszenia Wi-Fi Alliance dla certyfikowanych produktów opartych na standardach IEEE 802.11. Ten certyfikat gwarantuje interoperacyjność pomiędzy różnymi urządzeniami bezprzewodowymi.
 
NFC (Near Field Communication) - komunikacja bliskiego zasięgu - krótkozasiegowy, wysokoczęstotliwościowy, radiowy standard komunikacji pozwalający na szybką łączność bezprzewodową (funkcje z jednym dotknięciem) między drukarką, a urządzeniami takimi jak telefony, tablety, aparaty itp.


KORZYŚCI:

- szybki wydruk dokumentów lub zdjęć bezprzewodowo za pomocą WiFi lub NFC z urządzeń mobilnych (smartfon, tablet) lub z laptopa, czy komputera.
- brak konieczności podłączania kabla z urządzenia (laptop, smartfon) do drukarki.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację