Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Pamięć RAM - tablety

Pamięć RAM jest to pamięć operacyjna odpowiadająca za przetwarzanie danych tabletu. Przechowuje bieżące dane o zadaniach i procesach zachodzących w urządzeniu i w razie potrzeby uzyskuje do nich łatwy i szybki dostęp.

Ilość pamięci RAM decyduje w dużym stopniu o szybkości działania urządzenia. Im więcej RAM-u, tym więcej operacji może on wykonać jednocześnie. Ważne jest to również jaki system operacyjny jest użyty na tablecie. System Windows wymaga więcej pamięci RAM niż system Android. Najszybsze tablety posiadają nawet 4GB pamięci RAM.

DO 1 GB RAM DO 2 GB RAM DO 3 GB RAM DO 4 GB RAM
Możliwe straty w płynności działania przy wielu aplikacjach jednocześnie Płynne działanie wielu aplikacji jednocześnie Płynne działanie przy wielu wymagających aplikacjach jednocześnie Płynne działanie przy wielu aplikacjach jednocześnie, duży zapas pamięci dla przyszłych, bardziej wymagających aplikacji
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację