Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Stabilizacja obrazu

Funkcja, dzięki której eliminowane są drgania obrazu wywołane na przykład drżeniem ręki podczas filmowania lub fotografowania. Przydatna zwłaszcza przy wykorzystywaniu funkcji zbliżania. Dzięki temu na zdjęciach i filmach nie widać efektu poruszenia.

  • optyczna stabilizacja obrazu-  fizycznie stabilizujące przetwornik obrazu  lub soczewki obiektywu w momencie naciśnięcia spustu migawki, co zapobiega powstaniu poruszonych zdjęć.
  • cyfrowy stabilizator obrazu -  zmniejszający efekt drżenia ręki podczas fotografowania - układ stabilizacji przesuwa cały zarejstrowany obraz o 1 lub kilka pikseli.
  • optyczny + cyfrowy stabilizacja obrazu - aparaty wyposażone w obydwa systemy redukcji drgań, nazywamy podwójnym systemem stabilizacji (cyfrowy i optyczny) 

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację