Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Wyświetlacz nawigacji

Wyświetlacz nawigacji jest głównym elementem urządzenia, na którym wyświetlają się mapy, aplikacje i ustawienia zainstalowane na nim.

Głównym parametrem ekranu nawigacji jest przekątna, która jest podstawowym  parametrem określającym użyteczną wielkość ekranu. Wyznacza rozmiar wyświetlacza i podawana jest w calach. Im wyższa przekątna, tym większy wyświetlacz nawigacji i łatwiejsza obsługa. Nawigacje wyposażone są w ekrany dotykowe.


Nawigacje samochodowe posiadają ekrany o przekątnej od 4,3" do nawet 7". Najmniejsze ekrany posiadają nawigacje motocyklowe, których ekrany z reguły nie przekraczają 3,5".

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację