Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rodzaj nawigacji GPS

Nawigacja GPS to urządzenie umożliwiające, za pomocą odpowiedniego oprogramowania, wyznaczanie celu podróży i trasy prowadzącej do niego. Opiera się na danych z globalnego systemu GPS, który w połączeniu z wgranymi mapami, lokalizuje i pokazuje dokładne położenie użytkownika.

Podstawowym podziałem nawigacji jest podział na:
  • Nawigację samochodową – Najpopularniejszy rodzaj nawigacji GPS, używany w samochodach osobowych. Posiadają mapy o profilach dla samochodów osobowych (niekiedy również dla pieszych) oraz zestaw akcesoriów umożliwiających montaż.
  • Nawigację ciężarową – Nawigacje dedykowane dla samochodów dostawczych i ciężarowych. Idealne dla zawodowych kierowców. Posiadają specjalne mapy o profilach samochodów ciężarowych, posiadające kluczowe Informacje, takie jak: dopuszczalne prędkości, masy i wymiary ciężarówek na drogach lub aktualne Informacje drogowe.
  • Nawigację motocyklową – Nawigacja stworzona specjalnie dla kierowców motocykli. Posiadają mniejsze wymiary, specjalną konstrukcję i dedykowane uchwyty do mocowania na motocyklach.
  • Nawigację rowerową - Rodzaj nawigacji dedykowanej dla rowerzystów, posiadająca informację o ścieżkach i trasach rowerowych oraz komplet uchwytów umożliwiają na kierownicy roweru.
  • Nawigację ręczną - Nawigacja dedykowana do pieszych wędrówek turystycznych. Przydatna zwłaszcza na szlakach górskich. Często wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak np: kalendarz myśliwski/wędkarski lub informacje o położeniu księżyca i słońca.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację