Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Regulacja temperatury w pralkach

W zależności od modelu pralki istnieje możliwość zmiany temperatury wody wykorzystywanej do prania lub temperatura jest przypisana do wybranego programu.

Dzięki regulacji temperatury możesz ustawić wyższą temperaturę dla osiągnięcia lepszych wyników prania, albo niższą dla ochrony delikatnych tkanin lub zmniejszenia zużycia energii.

W modelach pralek z temperaturą przypisaną do programu nie musisz zastanawiać się nad wyborem właściwej temperatury. Do każdego programu przypisana jest odpowiednia, najlepiej dopasowana dla danego rodzaju odzieży temperatura. Wybierając program decydujesz się na konkretną temperaturę.

Regulacja temperatury:

Pokrętło - Temperaturę wybiera się za pomocą pokrętła. Można ustawić jedną z dostępnych dla wybranego programu temperatur.

Przyciski - Temperaturę wybiera się za pomocą dodatkowych przycisków. Można ustawić jedną z dostępnych dla wybranego programu temperatur.

Wyświetlacz elektroniczny - Możliwe temperatury wyświetlane są na wyświetlaczu. Za pomocą przycisku można wybrać odpowiednią wartość dostępną dla wybranego programu prania.

Z programem – Do programu przypisana jest jedna temperatura bez możliwości regulacji. W pralkach z temperaturą wybieraną razem z programem mogą być dostępne programy do tego samego rodzaju tkanin, ale z różnymi wartościami temperatury prania np. Bawełna 60 ºC i Bawełna 40 ºC. 

 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację