Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Wymiary - pralki

Dotyczy:
Pralki
Głębokość i szerokość mierzone są wzdłuż krawędzi blatu pralki, wysokość po jej zewnętrznej krawędzi. Podane wymiary nie uwzględniają wystających elementów pralki, takich jak pokrętła, drzwiczki, wypukła obudowa, czy elementów związanych z podłączeniem pralki. Wysokość mierzona jest wraz z nóżkami urządzenia.
Wybierając pralkę dokładnie zmierz przestrzeń, w której będzie ona ustawiona. Pamiętaj o pozostawieniu wolnego miejsca na złącza i przewody oraz na swobodne otwieranie drzwiczek. W przypadku pralki ładowanej od przodu zwróć uwagę na kierunek otwierania drzwi. Zastanów się, czy nie będzie problemów ze swobodnym wkładaniem i wyjmowaniem prania. Jeśli planujesz postawić pralkę np. w kuchni możesz wybrać model z możliwością zdjęcia blatu. Dzięki temu ustawisz urządzenie pod blatem roboczym i nie stracisz przestrzeni do pracy. Jeżeli masz mało miejsca możesz wybrać płytszą pralkę typu slim lub superslim, albo węższą ładowaną od góry. Jeżeli nie ogranicza Cię przestrzeń wybierz pralkę o standardowych wymiarach.


Typ pralki


Głębokość

 

Szerokość


Wysokość

 
Standardowa (ładowana od przodu) 50 - 65 cm 50 - 60 cm
85 - 90 cm
Slim (ładowana od przodu) 40 – 49,9 cm 50 - 60 cm
70 - 85 cm
Superslim (ładowana od przodu) 32 – 39,9 cm 50 - 60 cm
70 - 85 cm
Ładowana od góry 60 - 65 cm 40 - 45 cm
85 -90 cm

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację