Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Przetwornik obrazu

Jeden z najważniejszych elementów każdego cyfrowego aparatu fotograficznego i cyfrowej kamery. Jest odpowiedzialny za przekształcenie obrazu na impulsy elektryczne tak, aby można było go zapisać w postaci elektronicznej.

Podstawowym parametrem przetwornika obrazu jest liczba pikseli, im ma ich więcej, tym zapisywany 
obraz jest dokładniejszy. Przetworniki obrazu różnią się też wielkością – w modelach amatorskich stosowane są mniejsze, co pozwala na zmniejszenie rozmiarów urządzenia.

Większe stosowane są w modelach profesjonalnych, dzięki czemu rejestrują one obraz z mniejszą ilością zakłóceń i mogą pracować 
z większymi czułościami ISO. Obecnie stosowane są przetworniki CCD (najpopularniejsze) i CMOS, w kamerach stosowane są także układy potrójne: 3CCD oraz 3CMOS.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację