Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Program tematyczny

Umożliwia szybkie i łatwe fotografowanie, bez konieczności ręcznego ustawienia parametrów aparatu. Ustawienia przysłony i czasu otwarcia migawki są zaprogramowane odpowiednio do sytuacji zdjęciowej tak, by możliwe było uzyskanie najlepszego efektu, przy pełnym wykorzystaniu możliwości aparatu. W programie krajobrazowym aparat silnie przymknie przysłonę, by głębia ostrości obejmowała jak największy obszar. Z kolei w trybie portretowym aparat będzie się starał jak najbardziej otworzyć przysłonę, by uzyskać płytką głębię ostrości i rozmyte tło. Niektóre programy są bardziej skomplikowane: w trybie sportowym włączony zostanie ciągły tryb pracy autofokusa, co zapewni poprawne ustawienie ostrości na poruszających się obiektach. Podniesiona zostanie również czułość ISO oraz otwarta przysłona tak, by możliwe było skrócenie czasu ekspozycji. W wypadku programów nocnych regulowana jest czułość ISO, czas ekspozycji oraz sposób aktywacji lampy błyskowej. Liczba programów tematycznych zależy od modelu aparatu i może wynosić od kilku do kilkudziesięciu.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację