Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Programy zmywania

Są to zaprogramowane ustawienia parametrów zmywania (temperatury wody, czas trwania cyklu), dostosowane do rodzaju i stopnia zabrudzenia naczyń. Dzięki zaprogramowanym przez producenta urządzenia parametrom nie musisz za każdym razem zastanawiać się nad ustawieniem optymalnej temperatury i czasu zmywania. Wystarczy, że wybierzesz jeden z dostępnych programów i uruchomisz zmywarkę.

 

Najczęściej spotykane programy zmywania:

 

Delikatny - Program przeznaczony do zmywania naczyń delikatnych (szklanki, filiżanki), w temperaturze poniżej 50°C.

Ekonomiczny - Pozwala na mniejsze zużycie energii w porównaniu do innych programów. Czas trwania programu ekonomicznego może być niekiedy dłuższy od tradycyjnego programu. Wydłużony cykl zmywania jest mniej energochłonny.

Intensywny - Program przeznaczony do zmywania bardzo zabrudzonych naczyń (garnków, patelni, pokrywek lub talerzy z mocno zaschniętymi resztkami jedzenia). Zmywanie odbywa się w kilku etapach, w wysokiej temperaturze (powyżej 60°C), trwa w zależności od typu zmywarki od 90 do 120 minut.

Automatyczny - Najbardziej zaawansowany program. Zmywarka na bieżąco kontroluje stopień zabrudzenia wody i sama dobiera odpowiednią temperaturę i czas zmywania. Stosowanie programu automatycznego wiąże się z oszczędnością energii, wody oraz detergentów.

Liczba programów zmywania zależy od modelu sprzętu. Przebieg zmywania, pomimo takiej samej nazwy programu, w modelach różnych producentów może się różnić.

 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację