Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Programy prania

Są to zaprogramowane ustawienia parametrów prania (temperatury wody, czasu trwania cyklu prania, sposobu ruchów bębna, prędkości wirowania), zalecane dla określonych tkanin lub intensywności zabrudzeń. Liczba programów prania zależy od modelu pralki. Obecnie najczęściej spotykane programy to: „bawełna"„codzienne"„delikatny"„pranie butów"„pranie ręczne"„pranie wstępne"„skrócony",   „sport",   „syntetyki"„tkaniny mieszane"„wełna".

Przebieg prania, pomimo takiej samej nazwy programu, w modelach różnych producentów nie musi odbywać się tak samo. Czas trwania programu oraz zakres możliwych do ustawienia temperatur jest różny w zależności modelu pralki.


W niektórych modelach pralek możesz modyfikować poszczególne parametry wybranego programu prania np. skrócić czas trwania cyklu, zmienić prędkość wirowania czy temperaturę, wybierając jedną z opcji dostępnych w ramach ustawionego przez Ciebie programu. 

Obecnie producenci oferują również pralki, do których za pomocą smartfona i odpowiedniej aplikacji możesz zainstalować wiele dodatkowych programów. Dzięki temu będziesz mógł lepiej dostosować pralkę do swoich potrzeb.


Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację