Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Programator (sterowanie)

Układ mechaniczny lub elektroniczny , służący do ustawiania parametrów i funkcji dodatkowych urządzenia.

Programator mechaniczny w postaci pokrętła jest prostszy w obsłudze, jednak mniej precyzyjny.
Dodatkowo mogą występować przyciski umożliwiające wybór dodatkowych funkcji (np. opóźniony start) lub zmianę niektórych parametrów pracy urządzenia (np. prędkość wirowania).

Programator elektroniczny pozwala na dokładniejsze ustawienie parametrów prania i suszenia, dzięki czemu urządzenie jest oszczędniejsze. Umożliwia również zastosowanie zaawansowanych funkcji. Urządzenia z takim programatorem mogą mieć także elektroniczny wyświetlacz, z którego można odczytać informacje o wybranych przez nas ustawieniach i pracy urządzenia.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację