Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Ogniskowa obiektywu

Właściwość każdego obiektywu, określająca zakres widzianego przez obiektyw obrazu. Za standardowy uważa się obiektyw o ogniskowej 50 mm (lub jego odpowiednik w wypadku aparatu cyfrowego). Jego kąt widzenia wynosi ok. 45 stopni, czyli jest zbliżony do kąta widzenia ludzkiego oka. Wszystkie wartości poniżej 50 mm określają obiektywy jako szerokokątne, a powyżej jako wąskokątne (teleobiektywy). Im krótsza ogniskowa, tym szerszy kąt widzenia. Obiektyw szerokokątny 28 mm ma kąt widzenia 75 stopni, pozwala sfotografować w małym pomieszczeniu grupę osób. Teleobiektyw 200 mm pozwala na duże zbliżenie fotografowanych obiektów. Obiektyw zmiennoogniskowy ze względu na regulowaną ogniskową opisywany jest przez dwie wartości, minimalną i maksymalną. Ma możliwość zbliżania/oddalania rejestrowanych obiektów.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację