Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Obiektyw

Obiektyw to jeden z najważniejszych elementów każdego aparatu fotograficznego i kamery. Dzięki niemu możesz  utworzyć zdjęcie – obraz o określonym wyglądzie. Jego zadaniem jest skupienie promieni świetlnych i odwzorowanie obrazu na materiale światłoczułym.

Obiektyw posiada przysłone, która reguluje ilość wpadającego światła. W dużej mierze odpowiada za jakość zapisanego obrazu, w tym za jego ostrość i kontrast. Opisywany jest przez następujące parametry: jasność obiektywu oraz wartość ogniskowej. Ta ostatnia może być stała lub zmienna – wówczas w zależności od ustawionej ogniskowej, obiektyw ma różne pola widzenia, taki obiektyw określa się jako zmiennoogniskowy (zoom). Ze względu na kąt widzenia (zależny od ogniskowej) obiektywy dzielą się na: szerokokątne(umożliwiający fotografowanie obiektów o dużych rozmiarach kątowych)standardowe (o kącie widzenia zbliżonym do ludzkiego oka) i teleobiektywy.

Czytaj więcej
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów