Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Liczba kompletów w zmywarce

Liczba kompletów naczyń, które jednorazowo można umyć w zmywarce. Za jeden komplet uważa się zastawę dla jednej osoby, w skład której zazwyczaj wchodzą: 
 


W zmywarkach o szerokości 45 cm można umyć jednorazowo od 8 do 10 kompletów naczyń. Zmywarki o szerokości 60 cm są pojemniejsze i zmieszczą do 15 kompletów. Małe zmywarki wolnostojące tzw. kompaktowe (szerokość 50-56 cm i wysokość do 45 cm) zazwyczaj mają pojemność 6 kompletów.

Jeśli masz dużą rodzinę, wybierz zmywarkę o największej dostępnej pojemności. W niewielkiej kuchni sprawdzą się zmywarki o szerokości 45 cm. 

Pamiętaj, że nie musisz zawsze wykorzystywać pełnej pojemności zmywarki. Obecnie większość urządzeń posiada automatykę zmywania, która dostosowuje ilość wody i czas mycia do wielkości załadunku. Bardzo często dostępne są też funkcje dodatkowe takie jak "połowa załadunku" lub "mycie strefowe", stworzone do mycia mniejszej ilości naczyń.

Polecamy artykuł:
Jaką zmywarkę kupić? Wolnostojącą czy pod zabudowę? Wybierz najlepszą zmywarkę!

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację