Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Korekcja ekspozycji

Możliwość szybkiej zmiany wartości ekspozycji w stosunku do tej, która została wskazana przez światłomierz lub ustawiona przez automatykę aparatu. Inaczej określana jest mianem kompensacji ekspozycji. Punktem wyjściowym jest tu wartość wskazana przez światłomierz aparatu jako ekspozycja prawidłowa (wartości ujemne nie doświetlają, dodatnie prześwietlają kadr). Pozwala na skompensowanie trudnych warunków oświetlenia, na przykład zbyt mały kontrast, silne lub słabe światło. Bardziej zaawansowane aparaty (głównie lustrzanki) umożliwiają korektę ekspozycji w zakresie +/- 5 EV. Wystarczy zapamiętać, że wartości ujemne sprawią, że zdjęcie będzie ciemniejsze, a dodatnie, że będzie jaśniejsze.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów