Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Jasność obiektywu

Cecha każdego obiektywu, będąca miarą ilości światła przepuszczanego przez obiektyw do wnętrza aparatu lub kamery, przy maksymalnie otwartej przysłonie. Określana przez wartość liczbową (f), która mówi o najmniejszej wartości przysłony dla danego obiektywu. Im mniejsza wartość, tym większy otwór przysłony a obiektyw jaśniejszy. Jasny obiektyw pozwala na robienie dobrych zdjęć przy gorszym oświetleniu lub z mniejszą głębią ostrości (poniżej zdjęcie przestawiające jak zmienia się głębia ostrości przy zmianie wartości przysłony) . W przypadku obiektywów zmiennoogniskowych (zoomów) parametr podawany jest najczęściej w postaci dwóch wartości, określających maksymalny otwór przysłony (f) przy najmniejszej oraz przy największej ogniskowej w danym modelu, na przykład f/ 1,6–2,7. Obiektywy najwyższej klasy mają stałą jasność, niezależnie od ogniskowej.


Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów