Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Grill

Opiekacz, dzięki któremu można zarumienić lub podpiec potrawę. Efektu tego nie uzyska się przy zastosowaniu samych mikrofal. Wykorzystywany jest na przykład do przygotowywania pizzy, zapiekanek.

Kuchenka mikrofalowa może mieć grill zwykły lub kwarcowy:

  • Grill zwykły to odkryta, elektryczna grzałka zamontowana w górnej części wnętrza urządzenia. Pobiera więcej energii i trudno utrzymać ją w czystości.
  • Grill kwarcowy występuje w postaci dwóch długich lamp kwarcowych, zabudowanych pod górną ścianką wnętrza kuchenki. Jest oszczędniejszy w eksploatacji. Dzięki zabudowaniu grilla wnętrze kuchenki łatwiej jest wyczyścić.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację