Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Ekwiwalent ogniskowej dla 35mm

Wyrażana w milimetrach jest to odległość pomiędzy ogniskim układu optycznego, a punktem głółwnym układu optycznego (im większa odległość tym większe przybliżenie). 


Odpowiednik(ewkwiwalent) ogniskowej obiektywu aparatu cyfrowego dla klasycznego aparatu z filmem 35 mm (małoobrazkowym). Dzięki ogniskowej, możemy zmieniać kąt widzenia obiektywu. Ekwiwalent ogniskowej podaje się dla ujednolicenia nazewnictwa i możliwości porównywania parametrów aparatów i obiektywów. Jest to konieczne, gdyż przetwornik obrazu jest znacznie mniejszy niż wymiary klatki filmowej negatywu – 24 x 36 mm. Powoduje to, że ogniskowe wykorzystywane w aparatach cyfrowych są krótsze niż w ich tradycyjnych odpowiednikach.

Czytaj więcej
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację