Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Drukarka atramentowa

Drukarka o wielu zastosowaniach, m.in. do drukowania zdjęć. Drukuje przy użyciu mikroskopijnej wielkości kropel atramentu nanoszonych na papier. Rozdzielczość większości modeli pozwala na uzyskanie wyraźnego wydruku zdjęcia. Drukuje wolniej niż drukarki laserowe. Wymaga zastosowania papieru o dobrej jakości. Z powodu ceny wkładów atramentowych jej koszt eksploatacji jest dość wysoki, zwłaszcza przy drukowaniu zdjęć. Niektóre modele posiadają funkcję bezpośredniego wydruku zdjęć (standard PictBridge) która umożliwia drukowanie bezpośrednio z aparatu lub kamery, bez konieczności użycia komputera. Modele tzw. fotograficzne często mają wbudowane czytniki kart pamięci, co pozwala na drukowanie zdjęć bez podłączania komputera lub aparatu, niektóre także wyposażone są w ekran LCD, pozwalający przeglądać i wybierać zdjęcia do wydruku. Drukarki fotograficzne najczęściej wyposażone są w dodatkowe zasobniki z tuszami, co podnosi jakość drukowanych zdjęć.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację