Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Czas otwarcia migawki

Czas potrzebny do zarejestrowania zdjęcia. Im krótszy czas otwarcia migawki, tym łatwiej uchwycić („zamrozić”) na zdjęciu ruch fotografowanego obiektu. Decyduje o ilości światła docierającego do przetwornika obrazu. Gdy czas naświetlania jest zbyt długi, zdjęcie zostanie prześwietlone (zbyt jasne), jeśli zbyt krótki – niedoświetlone (zbyt ciemne). Podawane są dwie wartości czasu otwarcia migawki: najkrótszy (zwykle w zakresie od 1/2 do 1/8000 sekundy) oraz najdłuższy (od 1 do 60 sekund). Skrócenie czasu naświetlania umożliwia wykonanie ostrych zdjęć szybko poruszających się obiektów. Natomimast długi czas naświetlania umożliwi nam uzyskania zupełnie innego efektu któy przyda się np. podczas fotografowania burz i błyskawic.


Czytaj więcej
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów