Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Czas otwarcia migawki

Czas potrzebny do zarejestrowania zdjęcia. Im krótszy czas otwarcia migawki, tym łatwiej uchwycić („zamrozić”) na zdjęciu ruch fotografowanego obiektu. Decyduje o ilości światła docierającego do przetwornika obrazu. Gdy czas naświetlania jest zbyt długi, zdjęcie zostanie prześwietlone (zbyt jasne), jeśli zbyt krótki – niedoświetlone (zbyt ciemne). Podawane są dwie wartości czasu otwarcia migawki: najkrótszy (zwykle w zakresie od 1/2 do 1/8000 sekundy) oraz najdłuższy (od 1 do 60 sekund). Skrócenie czasu naświetlania umożliwia wykonanie ostrych zdjęć szybko poruszających się obiektów. Natomimast długi czas naświetlania umożliwi nam uzyskania zupełnie innego efektu któy przyda się np. podczas fotografowania burz i błyskawic.


Czytaj więcej
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację