Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Blokada kapania w żelazkach

Funkcja zapobiega przed wyciekaniem wody z kanalików parowych podczas prasowania przy niskiej temperaturze oraz przy wyłączonym żelazku. Odcina dopływ wody, gdy temperatura stopy spadnie do poziomu przeznaczonego do prasowania tkanin syntetycznych i delikatnych. Chroni tym samym tkaniny przed powstawaniem plam w czasie prasowania.

Blokada kapania zapobiega wyciekaniu wody, także wtedy, gdy żelazko jest wyłączone. Dzięki temu można je przechowywać w pozycji poziomej, bez obawy, że wyleje się z niego woda. Pamiętaj jednak, że przechowywanie żelazka z wodą może w dłuższym czasie prowadzić do powstania kamienia w kanalikach.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację