Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Balans bieli

Funkcja kamery cyfrowej oraz cyfrowego aparatu fotograficznego pozwalająca na wierne oddanie rzeczywistych barw podczas fotografowania i filmowania niezależnie od rodzaju oświetlenia. We wszystkich cyfrowych aparatach fotograficznych i kamerach balans bieli jest ustawiany automatycznie, w niektórych również ręcznie. Ustawienia ręczne pozwalają na bardzo precyzyjne określenie rodzaju oświetlenia: żarówka, lampa jarzeniowa, światło dzienne. Umożliwiają także ustalenie balansu bieli na podstawie wzorca (na przykład szarejkartki), który umieszczamy przed obiektywem oraz według temperatury barwowej oświetlenia (w kelwinach). Dzięki temu wykonywane zdjęcia nie będą zdominowane jednym kolorem: zbyt żółte lub zbyt niebieskie.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację