Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Wide Color Gamut (szeroka paleta barw)

Ponieważ oko potrafi rozróżnić niesłychaną różnorodność kolorów, naturalne jest, że chcemy je odnaleźć na ekranie. Z powodu ograniczeń technicznych standardowe telewizory były w stanie pokryć jedynie 34% przestrzeni kolorów widzianych przez ludzkie oko. Technologia Wide Color Gamut (szeroka paleta barw) pozwala rozszerzyć przestrzeń kolorystyczną od 42% do nawet 57% przestrzeni barw widzianej przez człowieka, a wszystko to, by oddać naturalne oraz nasycone kolory, soczyste zielenie i płomieniste czerwienie. Obrazy zyskują moc, realizm i żywość.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację