Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Gramofony sterowanie

Sterowanie ręczne (manualne) - Użytkownik ręcznie wykonuje wszystkie czynności związane z obsługą. Sam wybiera miejsce od którego zacznie odtwarzanie, ustawia ramie i je opuszcza. Zaraz po odpowiednim ustawieniu ramienia silnik włącza się i talerz zaczyna się obracać. Odtwarzanie można przerwać zdejmując ramię odpowiednim przyciskiem, ale silnik nie wyłączy się automatycznie. Tego typu gramofony są najbardziej cenione przez audiofilów.

Sterownie półautomatyczne - Gramofony półautomatyczne działają podobnie jak manualne, z jedną różnicą. Gramofony te posiadają wbudowany automatyczny mechanizm, który umożliwia im wyłączenie silnika, podnoszenie ramienia nad końcem płyty, a następnie włączenie silnika. Najczęściej można spotkać gramofony półautomatyczne, które podnoszą ramię, automatycznie przenoszą je z powrotem na stopkę, opuszczają ramię, a następnie wyłączają silnik. Niektóre gramofony półautomatyczne mają także przycisk stopu, który pozwalam nam ręcznie uruchomić funkcję auto-return w trakcie odtwarzania płyt.

Sterownie automatyczne - Gramofony pracują jak półautomatyczne z funkcją auto-return, z tym że potrafią także automatycznie zacząć odtwarzanie płyty. Przy takich gramofonach zawsze znajdziemy przyciski startu i stopu (czasami obydwie funkcje mogą być realizowane przez jeden wspólny przycisk). Przycisk stopu działa w taki sam sposób jak przy gramofonie półautomatycznym. Przycisk startu, uruchamia zaś mechanizm automatycznego startu, który działa następująco: uruchamia silnik, podnosi ramię, przenosi je automatycznie nad początek płyty, a następnie opuszcza ramię, po czym rozpoczyna się odtwarzanie.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację