Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Gramofony napęd

Napęd paskowy to podstawowy napęd gramofonowy.  Wykorzystuje wolnoobrotowy silnik z krążkiem. Gumowy pasek łączy krążek silnika z zewnętrzną lub wewnętrzną obręczą dolnej części talerza. W ten oto sposób moment obrotowy silnika jest przenoszony na talerz. Taki napęd ma jedną podstawową wadę - gumowy pasek zużywa się i trzeba go wymieniać raz na jakiś czas. Większość współczesnych gramofonów wykorzystuje napęd paskowy.

Napęd bezpośredni wykorzystuje sterowany elektronicznie silnik, umieszczony bezpośrednio pod talerzem, wprowadzając w ruch oś, na której osadzony jest talerz. Stosowany jest w bardzo zaawansowanych modelach z których korzystają DJ-e. Jego główną zaletą jest szybkość i niezawodność oraz precyzyjne i stabilne obroty talerza. Dodatkowo nie posiada żadnych dodatkowych części, które trzeba wymieniać.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację