Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rozmiar dysku twardego

Dyski twarde dostępne są w rozmiarach:

  • 3,5 cala - Dyski o największych pojemnościach. Przeważnie stosowane są w komputerach stacjonarnych i w serwerach. Po zamontowaniu w odpowiedniej obudowie mogą być wykorzystywane jako dyski zewnętrzne, ale wymagają wtedy stosowania zasilacza sieciowego.
  • 2,5 cala - Stosowane w laptopach i dyskach zewnętrznych. Małe i lekkie, idealne jako "przenośna baza danych". Jako dyski zewnętrzne, w przeciwieństwie do dysków 3,5-calowych nie wymagają zewnętrznego zasilania.
  • 1,8 cala - Dyski o małych gabarytach, stosowane głównie w ultra mobilnych laptopach i urządzeniach o niewielkich wymiarach.
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów