Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rozmiar dysku twardego

Dyski twarde dostępne są w rozmiarach:

  • 3,5 cala - Dyski o największych pojemnościach. Przeważnie stosowane są w komputerach stacjonarnych i w serwerach. Po zamontowaniu w odpowiedniej obudowie mogą być wykorzystywane jako dyski zewnętrzne, ale wymagają wtedy stosowania zasilacza sieciowego.
  • 2,5 cala - Stosowane w laptopach i dyskach zewnętrznych. Małe i lekkie, idealne jako "przenośna baza danych". Jako dyski zewnętrzne, w przeciwieństwie do dysków 3,5-calowych nie wymagają zewnętrznego zasilania.
  • 1,8 cala - Dyski o małych gabarytach, stosowane głównie w ultra mobilnych laptopach i urządzeniach o niewielkich wymiarach.
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację