Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ matrycy projektor

W projektorach stosowane jest pięć następujących typów matryc:

DLP
– światło lampy jest rozdzielane przez filtr na podstawowe kolory i przekazywane do obiektywu przez układ DMD składający się z miniaturowych luster. Każdy piksel powstałego obrazu odpowiada pojedynczemu lustru. Zaletą technologii DLP jest możliwość uzyskania obrazu, który wydaje się pozbawiony łączeń.

3DLP -  rozwinięcie technologii DLP. Do tworzenia obrazu wykorzystywane są trzy niezależne chipy DMD dla każdej z podstawowych barw (czerwony, zielony, niebieski), tworzące pełny kolorowy obraz.

LCD – światło lampy przechodzi przez matrycę LCD, gdzie w zależności od stopnia przepuszczania uzyskujemy obraz.

3LCD – rozwinięcie technologii LCD. Do tworzenia obrazu wykorzystywane są trzy matryce LCD, gdzie każda jest odpowiedzialna za jeden kolor podstawowy: czerwony, zielony, niebieski.

LED – modele, w których do uzyskania światła wykorzystywane są diody LED. Pozwala na zmniejszenie gabarytów i wagi projektora, ale jasność takich modeli jest mniejsza niż modeli ze standardową lampą.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację