Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Waga - laptopy

Dotyczy:
Laptopy
Waga laptopa jest cechą, która wpływa na komfort użytkowania oraz mobilność. Lekkie laptopy (waga do ok. 1,5 kg) idealnie sprawdzają się w podróżach, pracy, czy na studiach.


Do najlżejszych laptopów należą netbooki, laptopy 2 w 1 i ultrabooki (do 14 cali). Są one idealne dla osób, które dużo podróżują i cenią sobie mobilność.
Natomiast dla tych, którzy potrzebują laptopa do użytku głównie w domu zalecane są modele z matrycą o wielkości 15,6 - 17,3 cala (chromebook, notebook). Ich waga wynosi od ok. 1,65 kg do 4,1 kg.

Poniższa tabela ukazuje to jak wielkość laptopa przekłada się na jego wagę.
WAGA DŁUGOŚĆ PRZEKĄTNEJ EKRANU
0,5 – 1,6 kg do 13 cali
1,1 – 2,3 kg 13,3 – 14,1 cala
1,65 – 4,1 kg 15 – 17,3 cala

KORZYŚCI:


- lżejsze laptopy (waga do pk. 1,5kg) są mobilne i idealnie sprawdzają się w podróżach, pracy, czy na studiach.Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację