Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Silnik w suszarkach do włosów

W suszarkach do włosów wyróżniamy 3 rodzaje silników AC, DC oraz EC/BLDC:

Silnik DC - zasilany jest prądem o napięciu ok. 18 V - 36 V. Im większe napięcie, tym wyższa prędkość silnika. Silniki na prąd stały są lekkie i małe. Posiadają krótkie szczotki węglowe, dzięki którym czas eksploatacji suszarki wynosi ok. 150 - 250 godz. Prędkość suszenia wynosi około 13 000 obr./min. Suszarki z tego typu silnikiem są mniejsze i lżejsze od tych z silnikiem AC co wpływa na komfort użytkowania podczas suszenia włosów.

Silnik AC - Jest zasilany prądem zmiennym o napięciu 230V. Silniki AC są cięższe i większe niż silniki DC. Szczotki węglowe są dłuższe, dzięki czemu czas eksploatacji suszarki to ok. 700 - 1 000 godzin. Silniki AC mają większą moc oraz są szybsze. Prędkość suszenia wynosi około 16 000 - 19 000 obr./min. Suszarki z silnikiem AC są trwałe i mogą służyć przez wiele lat.

Silnik EC/BLDC - zasilany jest prądem stałym o napięciu 230V, ale za pośrednictwem układu elektronicznego, który zamienia napięcie zmienne 230V na napięcie stałe 230V. Prędkości napędu i turbo są kontrolowane i utrzymywane na stałym poziomie, co oznacza że podczas użytkowania jest utrzymywana stała prędkość obrotowa i tym samym suszarka się nie grzeje. Silnik EC/BLDC jest mniejszy i lżejszy niż silnik AC, a także nieco szybszy (> 20 000 obr/min). Silnik BLDC nie ma szczotek węglowych (szczotki węglowe mają na celu przewodzenie prądu elektrycznego, tarcie powoduje stopniowe zużycie szczotek) co umożliwia uzyskanie żywotności rzędu 10 000 h i większej. Nie ma tarcia, zużycia i powstają niewielkie wibracje i niewielki hałas.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów