Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Silnik w suszarkach do włosów

W suszarkach do włosów wyróżniamy 3 rodzaje silników AC, DC oraz EC/BLDC:

Silnik DC - zasilany jest prądem o napięciu ok. 18 V - 36 V. Im większe napięcie, tym wyższa prędkość silnika. Silniki na prąd stały są lekkie i małe. Posiadają krótkie szczotki węglowe, dzięki którym czas eksploatacji suszarki wynosi ok. 150 - 250 godz. Prędkość suszenia wynosi około 13 000 obr./min. Suszarki z tego typu silnikiem są mniejsze i lżejsze od tych z silnikiem AC co wpływa na komfort użytkowania podczas suszenia włosów.

Silnik AC - Jest zasilany prądem zmiennym o napięciu 230V. Silniki AC są cięższe i większe niż silniki DC. Szczotki węglowe są dłuższe, dzięki czemu czas eksploatacji suszarki to ok. 700 - 1 000 godzin. Silniki AC mają większą moc oraz są szybsze. Prędkość suszenia wynosi około 16 000 - 19 000 obr./min. Suszarki z silnikiem AC są trwałe i mogą służyć przez wiele lat.

Silnik EC/BLDC - zasilany jest prądem stałym o napięciu 230V, ale za pośrednictwem układu elektronicznego, który zamienia napięcie zmienne 230V na napięcie stałe 230V. Prędkości napędu i turbo są kontrolowane i utrzymywane na stałym poziomie, co oznacza że podczas użytkowania jest utrzymywana stała prędkość obrotowa i tym samym suszarka się nie grzeje. Silnik EC/BLDC jest mniejszy i lżejszy niż silnik AC, a także nieco szybszy (> 20 000 obr/min). Silnik BLDC nie ma szczotek węglowych (szczotki węglowe mają na celu przewodzenie prądu elektrycznego, tarcie powoduje stopniowe zużycie szczotek) co umożliwia uzyskanie żywotności rzędu 10 000 h i większej. Nie ma tarcia, zużycia i powstają niewielkie wibracje i niewielki hałas.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację