Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Technologia oczyszczania

Jonizacja - oczyszczacz produkuje jony ujemne i rozprzestrzenia je w pomieszczeniu. Likwiduje dzięki temu skutki uboczne działania jonów dodatnich, które wytwarzane są przez znajdujący się w każdym mieszkaniu sprzęt RTV. Jony dodatnie stwarzają atmosferę sprzyjającą rozwojowi wirusów, grzybów i roztoczy. Jonizacja nie usuwa z powietrza zanieczyszczeń znajdujących się w smogu.

Wielostopniowe filtrowanie - urządzenie oczyszcza powietrze przy pomocy kilku filtrów lub technologii. W zależności od modelu oczyszczacza w filtracji wielostopniowej spotkać możemy:

filtr wstępny - zatrzymujący większe zanieczyszczenia takie jak sierść lub kurz,

filtr HEPA - pochłaniający mikroskopijne zanieczyszczenia, np. bakterie, wirusy, pierwotniaki,

filtr węglowy - ograniczający nieprzyjemne zapachy, np. dym z papierosów,

filtr katalityczny - katalizujący benzen i lotne związki organiczne,

lampę UV - likwidującą baterie i roztocza,

generator jonów

TSS Ceramiczny Rdzeń Sterylizujący - Technologia wykorzystywana w oczyszczaczach AirFree. Ceramiczny rdzeń znajdujący się wewnątrz urządzenia po rozgrzaniu do 200ºC spala wszystkie niepożądane mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Oczyszczone powietrze przed oddaniem do otoczenia jest chłodzone. Oczyszczacze z technologią TSS nie wymagają czyszczenia i wymiany filtrów.

Wybierając oczyszczacz dobierz go do swoich potrzeb. Zastanów się, jakich zanieczyszczeń z otoczenia chcesz się pozbyć i wybierz urządzenie, którego technologia oczyszczania najlepiej spełni Twoje oczekiwania. 


Polecamy artykuł:
Zadbaj o powietrze latem – oczyszczacze powietrza do Twojego domu

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację