Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Pompa ciepła w suszarkach

Suszarki bez pompy ciepła podgrzewają powietrze za pomocą grzałki elektrycznej. Ciepłe powietrze wraz z wilgocią przenosi się do kondensatora, gdzie wilgoć się skrapla. Aby wilgoć skropliła się suszarka pobiera powietrze z pomieszczenia. Prowadzi to do ogrzewania się pomieszczenia, w którym pracuje suszarka.

Suszarka z pompą ciepła wytwarza ciepło w skraplaczu pompy, a pobiera je z parownika znajdującego się w kondensatorze. Ogrzane powietrze ulega schłodzeniu skutecznie usuwając wilgoć. Powstaje w ten sposób obieg zamknięty, który zapobiega utracie ciepła. Dzięki temu w suszarce z pompą ciepła nie są potrzebne wysokie temperatury suszenia, co sprawia, że suszenie jest delikatne dla tkanin.


Polecamy artykuł:
Jak wybrać suszarkę?

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację