Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Pompa ciepła w suszarkach

Dotyczy:
Suszarki
Suszarki bez pompy ciepła podgrzewają powietrze za pomocą grzałki elektrycznej. Ciepłe powietrze wraz z wilgocią przenosi się do kondensatora, gdzie wilgoć się skrapla. Aby wilgoć skropliła się suszarka pobiera powietrze z pomieszczenia. Prowadzi to do ogrzewania się pomieszczenia, w którym pracuje suszarka.

Suszarka z pompą ciepła wytwarza ciepło w skraplaczu pompy, a pobiera je z parownika znajdującego się w kondensatorze. Ogrzane powietrze ulega schłodzeniu skutecznie usuwając wilgoć. Powstaje w ten sposób obieg zamknięty, który zapobiega utracie ciepła. Dzięki temu w suszarce z pompą ciepła nie są potrzebne wysokie temperatury suszenia, co sprawia, że suszenie jest delikatne dla tkanin.


Polecamy artykuł:
Jak wybrać suszarkę?

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów