Wybieramy radio do kuchni – co warto wziąć pod uwagę przy zakupie?

Autor: Joanna

Lubisz słuchać muzyki podczas gotowania? Zakup radia do kuchni to doskonały pomysł – niewielkie, praktyczne urządzenie da Ci stały dostęp do muzyki, wiadomości i ulubionych audycji radiowych. Zanim wybierzesz odpowiedni model, przeczytaj, czym kierować się przy zakupie urządzenia.

Radio do kuchni na blacie roboczym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie rodzaje radioodbiorników sprawdzą się w kuchni,

- co wziąć pod uwagę, wybierając podwieszane radio kuchenne,

- jak wybrać przenośne i małe radio do kuchni.

Radio do kuchni jako rodzaj radioodbiornika

Jeśli chcesz kupić praktyczny sprzęt audio, dzięki któremu będziesz mógł słuchać radia w kuchni, możesz wybierać spośród wielu rodzajów tych urządzeń. W sprzedaży dostępne są radioodbiorniki różnego typu, ale w kuchni najlepiej sprawdzą się te rodzaje:

 • podwieszane radia do kuchni – praktyczne, niewielkie urządzenia, które możesz zamontować na spodzie szafki kuchennej. Z tego względu głośnik znajduje się od spodu obudowy. Radia podwieszane mają zwykle neutralny design, który pasuje do wnętrza niezależnie od wystroju,
 • przenośne, małe radio do kuchni – jest lekkie i może być zasilane albo sieciowo, albo z akumulatora. Dzięki temu mieści się na półce, a w razie potrzeby można łatwo przestawiać je z miejsca na miejsce bez konieczności odłączania kabla.

Radio do kuchni podwieszane – jakie wybrać?

Lenco KCR-004 DAB+Radio do kuchni przystosowane do montażu podszafkowego to najbardziej praktyczne rozwiązanie. Sprawdzi się szczególnie wtedy, jeśli nie chcesz, aby na blacie kuchennym miejsce zajmowały dodatkowe sprzęty. Choć podwieszane radio, np. Grundig Sonoclock 890, ma często ograniczone funkcjonalności w porównaniu z pełnowymiarowym radioodbiornikiem, większość z nich świetnie sprawdzi się właśnie jako sprzęt do kuchni. Jeśli wymagasz perfekcyjnej jakości dźwięku, zainwestuj w radio cyfrowe do kuchni, np. Lenco KCR-004 DAB+.

Kupując podwieszane radio do kuchni, zwróć uwagę na funkcje:

 • wbudowany wyświetlacz z zegarem,
 • zapisywanie stacji,
 • timer i alarm,
 • złącze USB do odtwarzania muzyki z pendrive’a,
 • złącze AUX input do odtwarzania muzyki np. ze smartfona.

WARTO WIEDZIEĆ

Radio do kuchni można nie tylko podwieszać na spodzie szafki. Niektóre z urządzeń są przystosowane do montażu w zabudowie – jeśli więc nie chcesz, by radio zajmowało przestrzeń pod wiszącą szafką, sprawdź czy możesz wkomponować je np. pod blatem.

Polecane radioodbiorniki
 • 799 zł
 • 579 zł
 • 319 zł
 • 319 zł
 • 439 zł

Małe radio do kuchni na blacieJakie małe radio do kuchni wybrać?

Szukasz małego radia do kuchni, którego nie będzie trzeba w żaden sposób mocować? Najlepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na radio przenośne. Takie urządzenia mogą być zarówno zasilane sieciowo, jak i działać bezprzewodowo dzięki wbudowanemu akumulatorowi lub bateriom. Przenośne radioodbiorniki wyróżniają się kompaktowymi wymiarami, lekkością, a także najczęściej obudową z tworzywa sztucznego, którą łatwo wyczyścisz z kuchennych zabrudzeń. W ofercie są dostępne zarówno klasyczne, analogowe modele, np. Panasonic RF-3500E, jak i funkcjonalne radia cyfrowe Sony XDR-S41D. Ten ostatni model warto wybrać również wtedy, jeśli chcesz słuchać utworów zapisanych na pendrivie – jest on wyposażony w złącze USB. Alternatywnym rozwiązaniem, jeśli chcesz słuchać muzyki z różnych źródeł, będzie zakup głośnika Bluetooth z funkcją radia. Przeczytaj opinie naszych klientów o różnych modelach!

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny