Wybieramy najlepszą pralkę dla alergika

Autor: Ola

Czy wiesz, że w pralkach dla alergików zastosowano technologie, które redukują alergeny w pranych tkaninach i dokładnie wypłukują cząsteczki detergentów? Pralka z programem dla alergików jest odpowiednia także do prania ubrań i akcesoriów dzieci z wrażliwą skórą. Dobrym pomysłem jest także zakup pralki parowej – opinie naszych klientów pomogą Ci wybrać najlepszy model pralki z funkcją prania parowego i programem antyalergicznym.

Pralka parowa ma program antyalergiczny

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak wybrać najlepszą pralkę dla alergika,

- które marki pralek parowych są popularne,

- którą pralkę dla alergika polecają nasi klienci.

Tradycyjna czy parowa pralka – jaka najlepsza dla alergika?

Aby skutecznie usunąć różnorodne zabrudzenia i alergeny z tkanin, oprócz odpowiedniej temperatury prania (wskazówki znajdziesz w tym poradniku) musisz wybrać także właściwy program. Najlepsza pralka dla alergika ma program antyalergiczny – z tego rozwiązania korzystają chętnie rodzice dzieci z problemami skórnymi. Dzięki programowi antyalergicznemu pralka płucze tkaniny podwójnie, a to sprawia, że resztki nawet delikatnych detergentów są całkowicie usuwane.

WSKAZÓWKA

Piorąc ubrania dla alergika, używaj minimalnej ilości proszku lub płynu. Jeśli po zakończonym programie ubrania wymagają ponownego płukania lub w bębnie znajdują się resztki piany, prawdopodobnie użyto za dużo środka piorącego.

Najlepsza pralka dla alergika ma program przeznaczony do prania dziecięcych ubranekPralka Bosch WAN2826EPL Serie 4 VarioPerfect ma program prania dla alergików. Obawiasz się zwiększonego zużycia wody z powodu dodatkowego płukania? Producent znalazł rozwiązanie zmniejszające jej pobór – technologia ActiveWater kontroluje objętość prania w bębnie. Na tej podstawie pralka dobiera potrzebną ilość wody.

Bardzo dobrym wyborem jest także pralka parowa Amica DAW 7123 DCiBT Steam Touch z najwyższą klasą energooszczędności. Funkcja prania parowego umożliwia:

  • neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów,
  • odświeżenie długo nienoszonych ubrań,
  • redukowanie ilości zagnieceń, dzięki czemu można skrócić prasowanie lub nawet z niego zrezygnować.

Dodatkowe wskazówki znajdziesz w poradniku Najlepsza pralka do prania dziecięcych ubranek – poznaj sprawdzone propozycje.

Producenci pralek parowych – która pralka najlepsza?

Najważniejsze parametry pralki parowej poznasz dzięki temu poradnikowi. Jedną z bestsellerowych pralek parowych jest LG SteamSpa F2J6WY1W, której nazwa sugeruje łagodne traktowanie delikatnych tkanin. Pralka LG ma bowiem nie tylko program antyalergiczny, ale także program dziecięcy parowy, delikatny i dla mało wymagających materiałów (np. minimalnie zabrudzonych).

CZY WIESZ, ŻE…

Jeżeli pralka łączy się bezprzewodowo ze smartfonem, za pomocą aplikacji możesz zarówno sterować praniem, jak i ściągać nowe programy. Producenci udostępniają także funkcję inteligentnej diagnostyki urządzenia.

Pralka parowa Hoover DWOL 413AHC3 zapamiętuje indywidualne ustawienia użytkownika, a Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch redukuje nawet do 70% zagnieceń na ubraniach dzięki praniu parowemu. Warto wiedzieć, że dzięki tej funkcji oszczędzasz także środki do prania, ponieważ nie musisz zawsze używać proszku czy płynu.

Najlepsza pralka parowa – opinie naszych klientów

Pralka parowa z programem antyalergicznymOprócz wymienionych już modeli na rekomendację zasługuje pralka parowa LG F4J7TY2W, która ma silnik inwerterowy bez szczotek emitujących hałas. Zalety tego rozwiązania znajdziesz w poradniku Najlepsze pralki z silnikiem inwerterowym – sprawdź nasze propozycje.

Delikatne i skuteczne pranie w opisywanym modelu jest gwarantowane przez system 6Motion Direct Drive. W zależności od wybranego programu bęben wykonuje inne ruchy. W przypadku prania delikatnego jest to kołysanie, ruch pełnoobrotowy i rolowanie. Oprócz programu antyalergicznego czy do prania dziecięcych ubranek można wybrać dodatkowe płukanie do cyklu podstawowego.

Użytkownicy pralki LG chwalą ponadto cichą pracę i możliwość zdalnego włączania prania przez Wi-Fi oraz możliwość instalowania nowych programów. Energooszczędność jest zauważalna w poborze zarówno wody, jak i energii.

Pamiętaj, aby regularnie czyścić pralkę, a co za tym idzie – usuwać zanieczyszczenia gromadzące się w bębnie i uniknąć osadzania się kamienia.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link