Data publikacji: 21 lutego 2019
Autor: Anna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Wybieramy dobry transmiter do samochodu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Poleć znajomemu Drukuj

Dzięki transmiterowi samochodowemu możesz nie tylko rozbudować zestaw audio w starym aucie, ale także prowadzić rozmowy głośnomówiące czy ładować baterię innego urządzenia. Jeśli transmiter samochodowy ma wejście USB, możesz do niego podłączyć inne źródło muzyki niż smartfon, aby odtwarzać pliki MP3. Dowiedz się, jaki transmiter FM wybrać, aby cieszyć się wielofunkcyjnym urządzeniem.

transmiter FM

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- z jakich źródeł transmiter FM MP3 odtwarza muzykę,

- jaką budowę ma transmiter samochodowy,

- jakie funkcje ma transmiter FM Bluetooth.

Jakie źródła muzyki można połączyć z transmiterem samochodowym?

transmiter pozwala na odtwarzanie muzyki z serwisów streamingowych za pomocą smartfonaJeśli nie wiesz, jak dokładnie działa transmiter samochodowy, przeczytaj artykuł Co to jest transmiter i jak działa?. Znajdziesz w nim informacje na temat montażu urządzenia w aucie i sposobu, w jaki przesyła dane między nowoczesnymi urządzeniami mobilnymi a starym radiem samochodowym. W zależności od producenta transmiter może współpracować z takimi urządzeniami i akcesoriami, jak:

  • smartfony i tablety łączące się poprzez Bluetooth (dzięki czemu możesz odtwarzać muzykę, korzystając z aplikacji streamujących),
  • przenośne nośniki pamięci podłączane za pomocą USB (transmiter Forever TR-330 ma aż dwa wejścia USB i funkcję ładowania innych urządzeń),
  • przenośne odtwarzacze muzyczne podłączane za pomocą kabla audio,
  • karty pamięci SD lub microSD wsuwane do slotu.

Ponadto warto sprawdzić, które formaty plików muzycznych transmiter odczytuje z pendrive’ów (WAV, WMA, MP3 czy FLAC). Pewnym ograniczeniem może być maksymalna wielkość kart pamięci, np. transmiter FM Arkas FM70 współpracuje z kartami pamięci SD do 32 GB. Użytkownicy iPhone’ów powinni sprawdzić, czy wybrany transmiter jest kompatybilny ze smartfonem Apple’a.

PORADA EKSPERTA

Jeśli transmiter samochodowy ma funkcję equalizera, użytkownik może zmieniać ustawienia dźwięku niezależnie od jego źródła.

Proponowane produkty:
Forever TR-330 <%– –%>
Xenic C30S <%– –%>
Forever TR-300 <%– –%>
Forever TR-110 <%– –%>
Forever TR-310 <%– –%>

Na co zwrócić uwagę, analizując budowę transmitera samochodowego?

Dostępne w kategorii transmiterów FM urządzenia różnią się kształtem, który determinuje np. wielkość i czytelność wyświetlacza LCD i liczbę wejść USB. Popularny transmiter FM RDS Xenic BT63 ma o wiele mniejszy ekran od transmitera Arkas FM71, aczkolwiek oba urządzenia wyświetlają takie informacje jak głośność muzyki i częstotliwość. Paradoksalnie to mniejszy model Xenic pokazuje dodatkowo nazwę bieżącego utworu, a dzięki funkcji RDS informacje o muzyce są wyświetlane także na ekranie radioodbiornika samochodowego.

WARTO WIEDZIEĆ

W zestawie z transmiterem FM może znajdować się pilot ułatwiający obsługę urządzenia, np. pasażerom na tylnych siedzeniach. Pilot pozwala np. na szybkie przełączanie piosenek, częstotliwości i trybów equalizera w przypadku transmitera Arkas FM71.

Transmiter Arkas BT71D ma wbudowany mikrofon, dzięki któremu za pomocą urządzenia można odbierać nadchodzące połączenia telefoniczne. Urządzenie ma 5 przycisków pod wyświetlaczem LCD – służą zarówno do odbierania połączeń, jak i cofania, przyspieszania czy pauzowania muzyki.

W zestawie z transmiterem Forever TR-310 znajduje się nakładka magnetyczna z warstwą taśmy, dzięki której można przyczepić urządzenie w dowolnym miejscu w samochodzie.

Urządzenie może mieć także gniazdo minijack 3,5 mm.

Transmiter samochodowy Xenic C30S

Jakie funkcje mają transmitery samochodowe?

Przede wszystkim dzięki odtwarzaniu muzyki z różnych źródeł ograniczają konieczność wymiany starego fabrycznego radia samochodowego na nowe.

Drugą najważniejszą funkcją transmiterów FM do samochodu jest system handsfree, dzięki któremu urządzenie może odbierać połączenia telefoniczne i automatycznie ściszać muzykę na czas rozmowy. Xenic C30S ma także funkcję powiadomień głosowych – informuje o połączeniu i odczytuje numer osoby dzwoniącej. Ponadto pozwala na szybkie wykonanie połączenia z ostatnim numerem dzwoniącym.

Niektóre modele wymienione w rankingu TOP 6 transmiterów do auta dzięki wejściom USB zastępują ładowarki samochodowe. Z kolei niektóre nawigacje mają także funkcję transmitera FM – od Ciebie zależy, które wielofunkcyjne urządzenie wolisz.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Jak przetrwać upały? Zobacz urządzenia, które ochłodzą Ciebie i mieszkanie!
Zobacz więcej   
Sprawdź, które klimatyzatory przenośne użytkownicy uznali za najlepsze.
Zobacz więcej   
Zobacz, jak prawidłowo ustawić klimatyzator!
Zobacz więcej   

Znajdź nas