Wentylatory kolumnowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Autor: Ola

Wentylator kolumnowy z jonizatorem czy nawilżaczem? Czasem trudno wybrać ten idealny. Producenci prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach w nich stosowanych, a konsumenci mają szeroki wachlarz wyboru, uwzględniający indywidualne preferencje. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając tego rodzaju produkt.

Biały wentylator kolumnowy stoi na jasnej podłodze na tle okna i białych zasłon, po prawej widać mały drewniany stolik

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie cechy powinien mieć dobry wentylator kolumnowy;
  2. jakie wady i zalety ma wentylator kolumnowy w porównaniu z tradycyjnym;
  3. jakie modele wentylatorów kolumnowych warto wybrać.

Wentylatory kolumnowe stojące czy tradycyjne?

Biały wentylator kolumnowy na białym tle

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co wybrać – wentylator kolumnowy czy zwykły. Ten tradycyjny często cechuje się większą mocą i tym samym zapewnia lepszy efekt. Z kolei kolumnowy jest świetnym urządzeniem do niewielkich mieszkań, bo zajmuje mało miejsca i można go ustawić dosłownie wszędzie. Do tego jego elegancki wygląd sprawia, że w pomieszczeniach optycznie „wtapia” się on w inne sprzęty. Tym samym nie rzuca się tak bardzo w oczy, jak ma to miejsce w modelach okrągłych o dużej średnicy wiatraka i z rozbudowanym koszem ochronnym. Wentylatory pokojowe kolumnowe charakteryzują się także często ciekawym designem i wzornictwem. Producenci bardzo często dbają o nowoczesny wygląd tego rodzaju urządzeń. Często ich kształt i kolorystyka pozwalają na idealne dopasowanie danego typu do pomieszczenia, w jakim się znajduje. Wentylator kolumnowy czarny to świetne rozwiązanie do nowoczesnych pomieszczeń. Ten w kolorze srebra będzie doskonale komponował się np. na tle betonowej ściany w pokoju w stylu industrialnym. Natomiast modele w bieli nie będą się rzucać w oczy w mieszkaniach, w których ten kolor dominuje.

Wentylator kolumnowy – jaki wybrać?

Kupując dobry wentylator kolumnowy, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które będą decydować o efektywności urządzenia, a także przekładać się na komfort użytkowania. Pierwszym kryterium jest na pewno ilość trybów pracy, ich płynna regulacja oraz moc. Do tego ważny czynnik stanowi również funkcja oscylacji. To ona bowiem odpowiada za skuteczniejsze rozprowadzenie zimnego powietrza w pomieszczeniu. Warto też zwrócić uwagę na poziom natężenia emitowanego hałasu. Cichy wentylator kolumnowy jest zdecydowanie dobrą inwestycją, zwłaszcza jeśli ma także tryb nocny. Dzięki niemu szum wiatraka jest redukowany do minimum przy zachowaniu efektywności jego pracy. Świetnym wyborem będzie wentylator kolumnowy z nawilżaczem powietrza. Możliwość zdalnego sterowania sprzętem to jego kolejny atut. Wentylator kolumnowy z pilotem to bowiem rozwiązanie zapewniające jeszcze większy komfort. Nie trzeba np. podnosić się z kanapy, gdy chce się zmienić dany tryb jego pracy. Wentylator kolumnowy z jonizacją z kolei to świetne rozwiązanie dla alergików, bo doskonale eliminuje kurz i roztocza oraz neutralizuje wirusy i bakterie.

  • 469 zł
  • 319 zł
  • 349 zł
  • 449 zł
  • 279 zł

Wentylator kolumnowy – ranking

Kobieta w ciemnych średniej długości włosach ubrana w pastelowy t-shirt chłodzi się przy wentylatorze, wokół niej widać rośliny

Wiele osób pragnących podarować sobie nieco ochłody w upalne dni podczas przebywania w domu czy w biurze często nie wie, jaki wentylator kolumnowy będzie najlepszy. Wybór na rynku jest ogromny, więc z powodzeniem każdy znajdzie coś dla siebie. Poszukując urządzenia nie tylko z trybem wentylacji, ale także z funkcją ruchu oscylacyjnego, warto pod uwagę wziąć model Kalorik VT 1033 R. Ma on trzy prędkości nawiewu, a dzięki funkcji pozwalającej na obracanie się urządzenia na boki, zasięg chłodzenia jest jeszcze większy. Zaletę stanowi także wbudowany timer. Nie trzeba więc pamiętać o jego wyłączeniu np. w nocy. Ozdobą mieszkań utrzymanych w stylistyce modern będzie zaś kolumnowy wentylator Kalorik VT2000 o ciekawym kształcie i dość odważnej kolorystyce.

Dla osób wymagających, które pragną cieszyć się dodatkowymi funkcjami oraz przywiązują dużą wagę do ogólnej estetyki, warto polecić model Sencor SFN 5040BL. Jego moc wynosząca 90 W zapewnia skuteczne chłodzenie, a do wyboru użytkownika jest aż 7 szybkości nawiewu. Do tego urządzenie to wygląda niezwykle nowocześnie, nieco przypominając głośnik, więc będzie pasować do wielu pomieszczeń.

Wentylator kolumnowy na pilot to z kolei RAVEN EKW002. Zastosowano w nim takie funkcje, jak 12-godzinny czasomierz, wskaźnik temperatury czy tryb nocny. Do tego ma on funkcję jonizacji, przez co skutecznie wpływa na poprawę samopoczucia. Zaletą urządzenia jest także czytelny ledowy wyświetlacz.

Ranking wentylatorów kolumnowych zamyka model HB TF 09002 DWRC w którym zastosowano technologię Eco Inteligent Auto Adjustable Speed. Dzięki niej urządzenie samo reguluje prędkość pracy, dostosowując się do temperatury w pomieszczeniu. Różni się ono wyglądem od poprzednio wymienionych propozycji – jest niższe, a za to znacznie szersze.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link