Ranking wentylatorów stojących – najlepsze modele

Wraz z nadejściem pierwszych upalnych dni zaczynamy szukać urządzeń, które skutecznie schładzają powietrze i mogą zapewnić chwilę wytchnienia, gdy z nieba leje się żar. Bardzo popularnym wyborem jest wentylator, który stanowi alternatywę dla klimatyzatorów. Aby ułatwić ci wybór, przygotowaliśmy ranking najlepszych wentylatorów stojących. Sprawdź, które urządzenie najlepiej sprawdzi się w twoim domu lub biurze.
Najlepsze wentylatory stojące
-
Silny strumień
-
Regulowany kąt nachylenia do 30°
-
Automatyczna rotacja 90°
-
Średnica śmigła 40 cm
-
Aplikacja mobilna Air+
-
Tryb bryzy
-
Tryb nocny
-
3 prędkości nadmuchu
-
Timer
Pierwsze miejsce w rankingu wentylatorów stojących zajął model Philips CX3550/01 Seria 3000. Klasyczny wiatrak ze śmigłem o średnicy 40 cm.
Dzięki trzem prędkościom nawiewu z łatwością dostosujesz intensywność działania do swoich potrzeb. Dodatkowo do dyspozycji są dwa tryby pracy – nocny, który w ciągu 30 minut obniża prędkość wiatraka do najniższego ustawienia, oraz tryb naturalnej bryzy, w którym podmuch płynnie przechodzi z wysokiej do niskiej prędkości.
Żeby jeszcze lepiej dopasować ustawienia, w urządzeniu można regulować kąt nachylenia do 30° z automatyczną rotacją do 90°. W ten sposób łatwiej jest zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza w całym pomieszczeniu. Zasięg podmuchu to nawet 30 metrów.
Urządzeniem można sterować manualnie albo skorzystać z aplikacji mobilnej Air+. Nie zabrakło również timera, który umożliwia ustawienie czasu pracy (1, 2, 3, 4, 8, 12 godz.).
Ten model charakteryzuje się cichą pracą, co oznacza, że możesz się cieszyć przyjemnym chłodem bez zakłócania snu, pracy czy odpoczynku.
-
Funkcja nawilżania powietrza
-
Jonizacja
-
Światło UV
-
8 prędkości nawiewu
-
Tryb oscylacji
-
Podświetlenie
-
Timer do 4 godz.
-
Wyjmowany pojemnik na wodę
-
Możliwość sterowania pilotem
Wysokie drugie miejsce należy do modelu Webber WB1820, który jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – biało-srebrnej i czarno-srebrnej. Sprzęt różni się od innych wymienionych w zestawieniu wentylatorów. Poza tym, że jest bezłopatkowy, zastosowano w nim funkcję nawilżania powietrza. Nie zabrakło również jonizatora z technologią Nano Protect, która doskonale sprawdza się w domu, w którym są alergicy. Brak śmigieł to bezpieczne rozwiązanie tam, gdzie są małe dzieci albo zwierzęta.
Osiem prędkości nawiewu oraz funkcja oscylacji pozwalają dostosować intensywność pracy do warunków panujących w pomieszczeniu i potrzeb użytkownika. Dzięki funkcji timera nie trzeba pamiętać o wyłączaniu sprzętu – po upływie ustawionego czasu pracy urządzenie samo zakończy działanie po maksymalnie czterech godzinach.
Dzięki dołączonemu do zestawu pilotowi wentylatorem można sterować, nie wstając z kanapy. Jeśli wolisz, skorzystaj z panelu dotykowego znajdującego się na obudowie.
-
Cena
-
Trzy prędkości nawiewu
-
Metalowa osłona śmigieł
-
Niewielka waga
-
Funkcja oscylacji
-
Teleskopowa noga
-
Możliwość ustawienia kąta nachylenia
Na trzeciej pozycji znajduje się prosty, ale bardzo skuteczny w działaniu wentylator stojący Vesta ESF01N, który można zaliczyć do standardowych wentylatorów, popularnie zwanych wiatrakami. Urządzenie kusi niską ceną i intuicyjną obsługą. Do wyboru są trzy prędkości nawiewu. Możliwe są ustawienie wysokości wiatraka oraz dopasowanie kąta nachylenia. Funkcja oscylacji, którą można włączyć w dowolnym momencie, powoduje, że głowica wentylatora porusza się na boki, co zwiększa zasięg działania urządzenia.
Wykonaną z metalu, ażurową osłonę śmigieł można zdjąć, co ułatwia zadbanie o czystość urządzenia. Zaletą sprzętu jest również niewielka waga, dzięki czemu z łatwością można go przestawiać między pomieszczeniami.
-
3 prędkości nawiewu
-
Automatyczna oscylacja
-
Regulacja kąta nachylenia
-
Regulacja wysokości 102–120 cm
-
Średnica śmigła 40 cm
-
Niewielka waga
-
Niewielka waga
-
Sterowanie wyłącznie manualne
Tuż za podium uplasował się klasyczny wentylator – wiatrak Sencor SFN 4031BK o średnicy śmigła 40 cm. Ten niedrogi sprzęt ma trzy prędkości nawiewu, które ustawisz przyciskami na obudowie urządzenia.
Dzięki funkcji oscylacji powietrze jest lepiej rozprowadzane po pomieszczeniu. Żeby jeszcze lepiej kontrolować kierunek wiatru, istnieje możliwość ustawienia kąta nachylenia.
Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest także regulowana wysokość – od 102 cm do 120 cm.
Stabilna podstawa utrzymuje urządzenie na właściwym miejscu i zapobiega jego przewróceniu. Ten prosty sprzęt może skutecznie zwiększyć komfort w upalne dni.
-
Moc 60 W
-
Trzy prędkości nawiewu
-
Trzy wysokości – 133 cm, 102 cm, 79 cm
-
Tryb oscylacji
-
Niewielka waga
-
Regulacja kąta nachylenia
Piąte miejsce należy do modelu MPM HL-WP-01, który jest kolejnym wiatrakiem w tym zestawieniu. Urządzenie ma dużą moc 60 W, śmigło o średnicy 35 cm oraz 3-stopniową regulację nawiewu, więc dopasowanie odpowiedniej intensywności pracy nie stanowi problemu.
Żeby móc jeszcze lepiej wykorzystać funkcje wentylatora, producent zadbał o możliwość ustawienia kąta nachylenia czaszy oraz tryb oscylacji, w którym powietrze rozprowadzane jest zarówno w prawą, jak i lewą stronę, zwiększając tym samym zasięg chłodzenia.
Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest 3-stopniowa regulacja wysokości – 133 cm, 102 cm oraz 79 cm, za sprawą której możesz korzystać z urządzenia jak z wentylatora stojącego albo biurkowego. Ze względu na lekką, ale stabilną konstrukcję przenoszenie sprzętu jest bardzo łatwe.
-
Cena
-
Łatwe sterowanie
-
3 prędkości nadmuchu
-
Regulacja kąta nachylenia
-
Regulowana wysokość
-
Śmigło o średnicy 40 cm
-
Sterowanie wyłącznie manualne
Numerem sześć w naszym zestawieniu wentylatorów stojących jest kolejny wiatrak marki Sencor – Sencor SFN 4047WH-EUE3. Urządzenie ma proste sterowanie mechaniczne – pierścień obrotowy na drążku, za pomocą którego bez trudu ustawisz jedną z trzech prędkości nawiewu. Do tego warto wspomnieć o automatycznej oscylacji, która pozwala rozprowadzać powiew powietrza po pomieszczeniu. Regulacja kąta nachylenia to kolejny krok do odpowiedniego dopasowania pracy wentylatora do własnych potrzeb. Możliwa jest także zmiana wysokości wentylatora.
Śmigło, którego średnica wynosi 40 cm, jest zamknięte w metalowej obudowie stanowiącej odpowiednią ochronę. Urządzenie waży niewiele, więc jego przenoszenie między pomieszczeniami nie stanowi problemu.
-
Nowoczesny design
-
Duża wydajność
-
Ciche działanie
-
Tryb oscylacji 3D
-
Zasięg wiatru do 10 metrów
-
Inteligentne funkcje z trybem symulacji naturalnej bryzy
-
10 różnych ustawień prędkości
-
Funkcja power
-
Timer
-
Pilot zdalnego sterowania
-
Zdejmowany tekstylny pokrowiec
Siódemka to innowacyjny modelu Stadler Form Simon, który łączy nowoczesny design z zaawansowanymi funkcjami. Nie można przejść obojętnie obok wyglądu urządzenia, które przypomina dużą tubę osłoniętą tekstylną oprawą, opartą na wysokiej nodze.
Wentylator jest niezwykle wydajny i cichy w działaniu. Wyposażony w tryb oscylacji 3D, zapewnia zasięg wiatru nawet do 10 metrów. Inteligentne funkcje, takie jak symulacja naturalnej bryzy oraz 10 różnych ustawień prędkości, pozwalają na dostosowanie intensywności nawiewu do indywidualnych preferencji.
Funkcja power zapamiętuje ostatnio wybrane ustawienia, co pozwala na szybkie przywrócenie preferowanych parametrów. Wentylator ma wbudowany timer, który umożliwia zaprogramowanie czasu pracy w zakresie od 1 do 7 h.
W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, który dzięki wbudowanemu magnesowi można przymocować do nogi wentylatora.
-
Industrialny design
-
Trzy drewniane nogi
-
Moc 50 W
-
Funkcja oscylacji
-
Maksymalna prędkość 2,8 m/s
-
Głośność nie przekracza 61,5 dB
-
3 poziomy nawiewu
-
Regulacja wysokości od 110 do 129 cm
-
Ustawienie kąta nawiewu
-
Średnica śmigła 44,5 cm
-
Stabilna konstrukcja
Kolejna propozycja w zestawieniu najlepszych wentylatorów stojących przypadła urządzeniu Raven – EWS005. Wentylator wyróżnia się oryginalnym wyglądem, więc poza zapewnianiem ochłody w upalne dni może być także elementem dekoracyjnym wnętrza. Wiatrak jest bowiem osadzony na trzech drewnianych nogach, które wyglądem przypominają statyw.
Wentylator ma moc 50 W oraz funkcję oscylacji, a to połączenie zapewnia efektywne rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu przez śmigła o średnicy 44,5 cm. Maksymalna prędkość nawiewu wynosi 2,8 m/s, a głośność pracy nie przekracza 61,5 dB, co gwarantuje komfort użytkowania.
Prędkość nawiewu można ustawić na jednym z trzech poziomów: delikatnym, orzeźwiającym lub efektywnie wprawiającym powietrze w ruch. Dodatkowo wysokość wentylatora można regulować w zakresie od 110 do 129 cm, dopasowując ją do własnych potrzeb. To samo dotyczy kąta nachylenia.
Waga urządzenia to około 12 kilogramów, co zapewnia mu stabilność.
-
Elegancki wygląd
-
Możliwość oscylacji
-
Dwie wysokości wentylatora 123 cm i 170 cm
-
Regulacja kąta nachylenia
-
Śmigła 40 cm
-
Mała waga 6 kg
Raven EWS006 o mocy 60 W zajął pozycję dziewiątą. Urządzenie ma elegancki wygląd i stylowe czarne wykończenie. Trzy poziomy nawiewu oraz dobrze już znana z wcześniej wymienionych najlepszych wentylatorów stojących funkcja oscylacji pozwalają dopasować intensywność podmuchu. Przydatna jest także możliwość ustawienia kąta nachylenia wiatraka.
Wysokość urządzenia można ustawić na 123 cm lub 170 cm, wystarczy wyjąć lub dołożyć środkową rurę stojaka. Śmigła wiatraka mają 40 cm średnicy, a całe urządzenie waży około 6 kg, dzięki czemu można je wygodnie przenosić.
Ranking wentylatorów stojących zamyka Kalorik VT1018R. Nieco odmienności dodają temu wentylatorowi czerwone śmigła na czarnej nodze i za czarną obudową. Urządzenie ma moc 50 W, a wielkość śmigieł to 40 cm. Ustawienia pozwalają na wybranie jednej z trzech prędkości pracy, aby jak najlepiej dopasować moc powiewu do swoich potrzeb.
Tryb automatycznej oscylacji można wygodnie uruchomić, gdy chcemy, aby schładzała się większa powierzchnia, lub zablokować, gdy wolimy zatrzymać powiew w jednym miejscu.
Wentylator świetnie sprawdza się tam, gdzie jest potrzeba przenoszenia go z miejsca na miejsce, ponieważ waży tylko 3 kg.
Najlepsze wentylatory stojące
Ranking wentylatorów stojących powstał na podstawie m.in. wyników sprzedaży, zainteresowania i opinii klientów. Tego typu sprzęt to znakomite rozwiązanie do mieszkań i biur, w których nie ma klimatyzacji albo potrzebne jest wzmocnienie jej działania. Urządzenia różnią się wyglądem, liczbą funkcji i oczywiście ceną. Jednak niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wentylator kolumnowy, czy postawisz na standardowy wentylator wiatrak, możesz liczyć na chwilę wytchnienia podczas upałów.
Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na wagę urządzenia, dodatkowe funkcje i głośność pracy. Przydatne mogą się okazać timer i możliwość zdalnego sterowania.
Poza wymienionymi w rankingu wentylatorami dostępne są także cyrkulatory, które również doskonale sprawdzają się latem. Mozesz tez zastanowić się nad zakupem klimatyzatora przenośnego - najpopularniejsze modele zebraliśmy w rankingu klimatyzatorów przenośnych.
Dziękujemy za dodatkowy komentarz!
Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.
Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię
Już zapisaliśmy Twój głos!
Dziękujemy!