Test trymera do brody RAVEN EST006

Maciej Jagodziński
Artykuł powstał we współpracy z Raven

Cierpliwość jest cnotą, którą w przypadku trymerów do brody warto grzeszyć. To sprzęt, który jej wymaga, aby osiągnąć zamierzony rezultat. Stylizować, przycinać, modelować należy spokojnie, dokładnie i przede wszystkim – bez pośpiechu. To, co charakteryzuje najlepsze trymery do brody, to długość pracy na jednym ładowaniu, szybkość ładowania oraz trwałe ostrza. Jak sprawdzi się trymer do brody RAVEN EST006? Test tego modelu powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.


Pierwsze wrażenia RAVEN EST006

W bardzo kolorowym kartoniku znajdziemy twarde etui, które fakturą przypomina włókno węglowe wykorzystywane w tuningu samochodów. Może to zwiastować jedno – nieposkromioną szybkość urządzenia! Zamek błyskawiczny w kolorze limonkowym wyróżnia się na tle czarnego etui - podobnie jak limonkowe wstawki w trymerze!

trymer do brody raven leży sobie w bardzo ładnym etui i czeka na użycie

RAVEN EST006 to model stylistycznie podobny do innych sprzętów do golenia i strzyżenia. Obudowa w kolorze szczotkowanej stali, czarna wyspa z wyświetlaczem i włącznikiem oraz kształt głównego cylindra z płaską podstawą. Natomiast wspomniane wcześniej pstrokate limonkowe wstawki nadają pełni obrazu i sprawiają, że to jeden z najbardziej wyróżniajacych się trymerów do brody.

Ale wyróżnia się nie tylko wizualnie, lecz także liczbą dodatkowych końcówek. I tak, RAVEN EST006 ma aż 15 nasadek – do stylizacji brody i włosów oraz specjalne nasadki do ciała oraz do przycinania włosów w nosie i uszach. Wszystkie te sprzęty mają swoje wygodne miejsce albo w wytłoczeniach, albo w kieszonkach z siateczki wewnątrz etui. W jeszcze jednej kieszonce znajduje się niewielki grzebień, kabelek do ładowania, szczoteczka do czyszczenia, a także maciupka buteleczka z olejem do konserwacji.

jak wygląda w środku etui z trymerem raven

Wśród głównych wymiennych głowic znajdziemy: trymer do brody, trymer do włosów, trymer detaliczny, trymer do nosa i uszu, golarkę foliową i trymer do ciała z ochraniaczem. W kieszonkach znajdują się trzy nasadki na trymer do brody: 1 mm, 2 mm, a także nasadka regulowana w zakresie 3–7 mm. W kolejnych kieszonkach mieści się sześć nasadek na trymer do włosów: 4 mm, 9 mm, 12 mm, 16 mm, a także nasadki do włosów wokół lewego i wokół prawego ucha (to te dwie skośne).

 

Jak działa trymer RAVEN EST006?

Krótka odpowiedź – bardzo dobrze! To wygodny i lekki trymer, który jest bardzo dobrze wyważony. Jest cięższy przy głowicy, dzięki czemu nie „kołysze” się w ręku i nie naraża na niezadowalające wyniki strzyżenia. Bardzo wygodnie wymienia się głowice – wystarczy ścisnąć dwa przyciski po bokach i zdjąć głowicę, a następnie nałożyć drugą głowicę na wcisk. Gotowe! Równie gładko przebiega montaż nakładek, które montujemy na trymer do brody lub trymer do włosów. W obu przypadkach wystarczy wcisnąć nakładki, aż usłyszymy kliknięcie.

tutaj redaktor dokonuje demontazu, prawda, nakładek do trymera raven

Trymer RAVEN EST006 jest cichy i lekki, można nim przez długi czas wygodnie stylizować brodę i fryzurę. A właśnie – czas! W pełni naładowany akumulator wystarcza na blisko 60 minut pracy. Według instrukcji, gdy akumulator jest bliski wyczerpania, pojawi się wartość 10 sygnalizująca potrzebę ładowania akumulatora. Jednak w rzeczywistości przy wartości 25 warto już podłączyć trymer do ładowania.

Po podłączeniu ładowarki magnetycznej i blisko dwóch godzinach akumulator jest w pełni naładowany. Na wyświetlaczu pojawi się wtedy wartość 99. Dlaczego nie 100? Ponieważ niewielki ekran ma jedynie dwa pola. To świadoma decyzja producenta, aby nie montować ekranu z trzema polami – przecież byłby potrzebny tylko w jednym przypadku. Rozsądny wybór. Dwie godziny do pełnego naładowania to dość dużo czasu, jednak RAVEN EST006 może pracować podczas ładowania. To duża zaleta, szczególnie dla wiecznie zabieganych.

ojej jakie duże zbliżenie na ekran trymera do brody raven est006

Najmniej zachwyca nakładka z golarką foliową do włosów krótszych niż 2 mm. Zalecane jest golenie na mokro z użyciem pianki/żelu do golenia. Jednak efekty nie są zadowalające i producent mógł spokojnie nie dodawać tej końcówki do zestawu, ponieważ będzie najmniej używana. UWAGA, to druga (obok regulowanej nakładki do brody) nakładka dwuczęściowa. Górna część jest odłączana i odsłania wnętrze nakładki, które trzeba dokładnie oczyścić po każdym użyciu.

 

Wygoda użytkowania

Niewielkie rozmiary, niska waga i praca na baterii to jedne z większych zalet trymera RAVEN EST006, które wpływają na wysoki komfort użytkowania. Płaski dół obudowy oznacza, że możemy bez obaw odłożyć go na półkę. Czytelny ekran LCD wskazuje poziom naładowania akumulatora. Nad nim znajduje się spory włącznik, którego nie da się omyłkowo przesunąć podczas pracy. Nad ekranem i włącznikiem znajduje się antypoślizgowy obszar, na którym zazwyczaj mieści się kciuk. Ten specjalnie wytłoczony kawałek gumowego materiału znacząco ułatwia chwyt i dłuższą stylizację, szczególnie pod prysznicem. Właśnie! Trymer RAVEN EST006 jest wodoodporny (norma IPX5 oznacza ochronę przed strugami wody – maks. 12,5 l/minutę) i może być używany pod prysznicem. To ogromny plus, szczególnie jeśli korzystamy z nasadki do ciała.

 

Efekty strzyżenia, stylizacji

To jest bardzo subiektywna kwestia, która w dużej mierze zależy od sprawności posiadacza trymera. W sprawnych rękach efekty mogą być naprawdę rewelacyjne, a w tych mniej – cóż, mogę jedynie powiedzieć, że ostrza trymera RAVEN EST006 są zaokrąglone i nie sposób sobie zrobić krzywdy. A są przy tym bardzo dobrze naostrzone, ponieważ delikatnie tną włosy, nie wyrywają ich. Trzeba jednak trochę cierpliwości i spokoju, żeby uzyskać zadowalające efekty. Pośpiech nie jest tutaj wskazany, szczególnie przy goleniu delikatnych rejonów.

 

Polecane trymery
  • 219 zł
  • 69,99 zł
  • 54,99 zł
  • 178 zł
  • 219 zł
  • 459 zł
  • 233 zł
  • 529 zł
  • 79 zł
  • 469 zł
 

Każdy trymer, oprócz wspomnianej wcześniej golarki foliowej, spełnia oczekiwania. Trymer do brody, zarówno z nakładką, jak i bez, delikatnie i dokładnie tnie każdy włos na twarzy. Nie wyrywa włosów, nie podrażnia skóry. Oczywiście przy prawidłowym korzystaniu. Trymer do włosów sprawnie ścina włosy, a nasadki pomagają osiągnąć odpowiednią długość. Trzeba pamiętać, że nie jest to maszynka do włosów, tylko trymer. Możemy nim przyciąć, wystylizować, np. boki fryzury, obszar wokół uszu. Z tym radzi sobie rewelacyjnie.

a tutaj widzimy wszystkie nakładki i końcówki wszystkomającego trymera do brody raven est006

Równie dobrze radzi sobie trymer do nosa i uszu – jest skuteczny i delikatny. Trymer do golenia ciała ma specjalny ochraniacz, który chroni przed podrażnieniami i zacięciami. Odpowiednio używamy trymer z taką nasadką daje naprawdę świetne efekty. Włosy są równo ścinane, bez szarpania. Trymer precyzyjny wymaga natomiast nie tylko większych umiejętności, ale także większego skupienia, ponieważ ostrza nie są aż tak mocno zaokrąglone jak w przypadku pozostałych końcówek.

 

Podsumowanie

Trymer do brody RAVEN EST006 to wielofunkcyjne urządzenie w konkurencyjnej cenie. Jest wygodny w użyciu, działa bezprzewodowo (po czesku: bezdrátový!), strzyże na mokro i na sucho i ma bardzo dużo nasadek, dzięki którym każdy dostosuje długość zarostu i włosów do swoich potrzeb. Cały zestaw opakowany jest w wygodne, twarde (!) etui z rączką, zamykane limonkowym zamkiem błyskawicznym. To bardzo wdzięczna konstrukcja, która ma uznanie wśród użytkowników. Nie bez przyczyny znajduje się w rankingu trymerów do brody.

 

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!