Telefon do 1000 zł z dobrym aparatem – modele, na które warto zwrócić uwagę

Z tego artykułu dowiesz się:jaki smartfon z dobrym aparatem do 1000 zł warto wybrać na co zwrócić uwagę kupując budżetowy telefon jak prawidłowo korzystać z aparatu w telefonie
Autor: Ola

Nie tylko topowe modele smartfonów mają zaawansowane możliwości fotograficzne. Niejeden telefon z dobrym aparatem do 1000 zł zaskoczy użytkowników zaawansowaną technologią optyczną i rozbudowanym edytorem zdjęć. Wysokiej jakości sprzęt sprawdzi się również w branży rozrywkowej i pracy multimedialnej.

Zobacz także: Jaki telefon do 1500 zł z najlepszym aparatem wybrać?

Smartfon z dobrym aparatem do 1000 zł

Wraz z rozwojem technologicznym telefony stały się zaawansowanymi wielofunkcyjnymi urządzeniami multimedialnymi, w których aparat niemal całkowicie zastępuje tradycyjne modele cyfrowe czy lustrzanki. Wyposażony w innowacyjne układy optyczne sprzęt zapewnia porównywalnie wysoką jakość zdjęć. Niejeden telefon z dobrym aparatem do 1000 zł oferuje kamerę o rozdzielczości kilku-, a nawet kilkudziesięciu milionów pikseli. Do tego dochodzi intuicyjna obsługa edytora zdjęć oraz wiele ciekawych dodatkowych udogodnień, poprawiających komfort pracy z urządzeniem. Nowoczesny smartfon z najlepszym aparatem do 1000 zł potrafi nawet udzielać wskazówek dotyczących kadrowania oraz automatycznie dobierać ustawienia obiektywu i matrycy, takie jak: ostrość, zoom, barwy, kontrast do tła, światła zastanego czy obiektów znajdujących się na pierwszym planie. A to nie wszystko, bowiem może też wybierać najlepsze ujęcia z sesji i tworzyć kolaże w galerii zdjęć. Aby uzyskać wysokiej jakości zdjęcia, przykładowo w modelu Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64GB zastosowano układ czterech obiektywów w aparacie tylnym. Takie rozwiązanie pozwala na większą swobodę tworzenia ciekawych ujęć. Obiektyw główny posiada tu największą matrycę, zaś szerokokątny i pozostałe, wspomagane sztuczną inteligencją, pracują nad poprawą detali i kolorów scenerii znajdującej się w kadrze.

  • 799 zł
  • 549 zł
  • 419 zł
  • 4 599 zł
  • 1 099 zł

Jaki telefon z dobrym aparatem do 1000 zł wybrać?

W ofercie telefonów z dobrym aparatem do 1000 zł można znaleźć wiele ciekawych modeli, które pozwolą fotografować różnorodną scenerię. Mogą stać się one również źródłem rozrywki multimedialnej oraz narzędziem pracy i komunikacji. Aby smartfon mógł sprawnie działać i płynnie obsługiwać wszelkie aplikacje, warto szukać modelu z systemem Android. Tak wyposażony jest m.in. Samsung Galaxy M21. To smartfon do 1000 zł z dobrym aparatem, który posiada potrójny obiektyw wykonujący wyraźne obrazy zarówno w dzień, jak i w nocy. Natomiast szeroki kąt 80°C i ultra szeroki kąt 123°C rejestrują scenę w taki sposób, w jaki użytkownik sam ją widzi. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Xiaomi Redmi Note 9 4+ 128, wyposażony w dodatkową nakładkę systemową, która ułatwia personalizację smartfona i komfortowe użytkowanie. To model stworzony nie tylko z myślą o zdjęciach panoramicznych i nocnych, ale i do selfie. Ponadto urządzenie ma pojemną baterię, dzięki czemu można oddać się pasji fotografowania, słuchania muzyki czy grania przez blisko 150 godzin. Smartfon do 1000 zł z dobrym aparatem to również model OPPO A91 – z poczwórnym układem optycznym tylnym i pojedynczym aparatem przednim. Główny obiektyw 48 MP uzupełniają: ultra szerokokątny 8 MP, portretowy 2 MP i monochromatyczny 2 MP. A do tego dochodzi technologia HDR i różnorodne tryby pracy, jak np. bokeh. Z kolei aparat przedni 16 MP współpracuje z algorytmem sztucznej inteligencji, który, rozpoznając płeć, wiek i odcień skóry fotografowanej osoby, dopasowuje efekty upiększenia. Na uwagę zasługuje też Huawei P30 Lite 128GB. To telefon z dobrym aparatem do 1000 zł, którego przednie oko rozpoznaje nawet 8 obiektów na zdjęciach selfie. Na tej podstawie samodzielnie dobiera najlepsze ustawienia obiektywu, aby każde zdjęcie było odpowiedniej jakości.

Na co zwrócić uwagę oprócz aparatu?

Kupując telefon z dobrym aparatem do 1000 zł, nie możemy pominąć innych aspektów tego urządzenia. Warto przede wszystkim szukać modelu z odpowiednio pojemną pamięcią wewnętrzną i operacyjną. Im więcej miejsca na dysku, tym więcej zdjęć i plików wideo będzie można zapisać. Z kolei RAM pozwoli na szybką i płynną pracę smartfona. Polecamy szukać modeli posiadających co najmniej 4 GB RAM. Równie istotny jest procesor, czyli możliwości obliczeniowe urządzenia. O wydajności stanowi nie tylko jego rodzaj, ale też ilość rdzeni, odpowiadających za to, ile działań sprzęt wykonuje jednocześnie, oraz częstotliwość, czyli wartość wpływająca na szybkość ich wykonywania. Należy pamiętać, żeby nie kierować się przy zakupie telefonu ilością obiektywów w aparacie. Więcej obiektywów nie zawsze wiąże się z wysoką jakością obrazu. Dobry aparat w telefonie do 1000 zł zapewnia odpowiedni kąt widzenia i rozdzielczość matrycy oraz posiada dodatkowe parametry, jak HDR, autofocus czy tryb nocny.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny