Twój prywatny masażysta – recenzja Medivon Gun Pro X2

Jarek Osłowski

Masażery, zwane też pistoletami do masażu, zdobywają coraz większą popularność. Jednym z takich urządzeń jest Medivon Gun Pro X2, którego działanie miałem okazję przetestować na własnej skórze. To jeden z bardziej zaawansowanych masażerów, w zestawie ma aż 6 końcówek, przeznaczonych do różnych partii ciała. Jak działa i czy pomaga rozładować napięcie mięśniowe? Zapraszam do przeczytania recenzji masażera Medivon Gun Pro X2.


Unboxing i wygląd Medivon Gun Pro X2

Kupując masażer ręczny Medivon Gun Pro X2, otrzymujemy również szary pokrowiec, który według producenta jest odporny na uszkodzenia. Nie miałem okazji się o tym przekonać, ale etui wygląda naprawdę solidnie i mogę uwierzyć mu na słowo. Z wyglądu pokrowiec prezentuje się elegancko, pokryty jest jasnoszarym materiałem.

Przejdźmy jednak do najważniejszego, czyli tego, co skrywa to podróżne etui. Znajdziesz tam oczywiście głównego bohatera tej recenzji, czyli pistolet do masażu Medivon Gun Pro X2, jak również ładowarkę, 6 głowic masujących oraz instrukcję obsługi. Wszystkie elementy poukładane są w specjalnych przegródkach.

Masażer wyglądem przypomina niewielką suszarkę, ma tylko zdecydowanie dłuższą rączkę. Nie bez przyczyny – ułatwia ona trzymanie urządzenia, jeśli chcemy masować trudniej dostępne miejsca. Na tylnej części korpusu znajdują się: przycisk uruchomienia oraz podświetlane ikonki z podpisami, które wskazują aktywny tryb działania pistoletu (więcej o nich napiszę w dalszej części recenzji Medivon Gun Pro X2).

Rączka jest otoczona gumą, aby zapewnić użytkownikowi pewny chwyt. Guma kończy się jakieś 1,5 cm przed końcem rączki i od części wykonanej z plastiku oddziela ją cienki pierścień, który świeci się podczas uruchomienia urządzenia oraz ładowania. Na spodzie rączki znajduje się przełącznik suwakowy on/off, którym można zablokować uruchomienie pistoletu.

Wymienne, nakładane na masażer głowice wykonane są z plastiku, poza dwiema, które mają elementy z pianki. Wszystkie są w kolorze czarnym i dobrze komponują się z masażerem. Medivon Gun Pro X2 jako całość robi wrażenie naprawdę dobrze wykonanego produktu.

 

Przygotowanie urządzenia do masażu

Przed rozpoczęciem masażu musimy wybrać głowicę której będziemy chcieli używać, a także doładować baterię Medivon Gun Pro X2, jeśli nie jest naładowana. Ładowanie odbywa się szybko, dzięki technologii Quick Charge. W pełni naładowana bateria zapewnia kilka godzin pracy urządzenia. Dodam też jeszcze, ze masażer jest oczywiście bezprzewodowy.

Nałożenie głowicy nie należy do skomplikowanych czynności. Wymaga użycia nieco siły, ale każda dorosła osoba powinna sobie z tym poradzić. Potem czeka nas jeszcze decyzja, jaki tryb działania wybrać.

Wciśnięcie przycisku power z tyłu urządzenia uruchomi pierwszy z trybów pracy Medivon Gun Pro X2, nazwany smart. Będzie on inteligentnie dostosowywał liczbę obrotów na minutę (od 1600 do 2600), w zależności od stopnia napięcia mięśni. Kolejne wciśnięcia przycisku Power będą oznaczały przechodzenie do kolejnych trybów, na co będą wskazywać świecące się ikonki.

Masażer ręczny Medivon Gun Pro X2 w akcji

Trybów działania urządzenia jest 6, uruchomienie każdego z nich sygnalizuje podświetlenie ikonki z podpisem. Poza wspomnianym wyżej smart są to:

 • training, który masuje ciało z prędkością 1900 obrotów na minutę (RPM, ang. revolutions per minute);
 • relax (2150 RPM);
 • relief (2400 RPM);
 • spa (2600 RPM);
 • fitness (2800 RPM).

Im większa liczba obrotów na minutę, tym urządzenie pracuje szybciej, a nacisk na tkanki jest bardziej intensywny.

Podobnie jak trybów działania, wymiennych głowic także jest 6. Ta, która przypomina małą piłeczkę i  jest wykonana z pianki odpornej na odkształcenia, jest uniwersalna – można jej używać do każdej partii ciała. Pozostałe przeznaczone są do zadań specjalnych i konkretnych części ciała:

 • spłaszczona z wypustkami – idealna do masażu palców, rozluźnia;
 • przypominająca kształtem pocisk – służy do masażu głębokich tkanek;
 • łopatka – pomaga dotrzeć do najgłębszych tkanek;
 • w kształcie widełek – przeznaczona do masażu szyi, mięśni wokół kręgosłupa oraz okolic ścięgna Achillesa;
 • falista – służy do rozbicia wyjątkowo mocno spiętych mięśni.

Po uruchomieniu masażera i wyborze odpowiedniego trybu (na początku najlepiej jest pozostać przy smart lub wybrać te z mniejszą liczbą obrotów na minutę, jak training czy relax), przytykamy głowicę do tego fragmentu ciała czy też mięśnia, który chcemy wymasować. I tyle! Masażer zrobi całą robotę sam, my tylko musimy przesuwać go powierzchni ciała, jeśli wymasowania wymaga większy jego fragment.

Wypróbowałem działanie Medivon Gun Pro X2 po treningu i uczucie rozluźnienia napiętych mięśni pojawiało się szybko, nawet po kilku sekundach, choć niektóre bardziej spięte mięśnie wymagały dłuższego wymasowania. Uczucie rozluźnienia pojawiało się także po masowaniu mięśni napiętych po trudnym dniu. Być może niektóre osoby mogą odczuwać na początku lekki dyskomfort na wyższych obrotach, ale powinien on dość szybko minąć. Na YouTubie można znaleźć filmiki pokazujące, jak korzystać z pistoletu do masażu i jak masować poszczególne mięśnie. Warto z nich skorzystać.

Naprawdę zaskoczyło mnie to, jak cicho pracuje Medivon Gun Pro X2. Bez problemu można go używać, np. oglądając telewizję, bez konieczności regulowania głośności telewizora na maksymalne ustawienia. A wszystko to dzięki bezszczotkowemu silnikowi oraz lekkiej (ale jednocześnie wytrzymałej) konstrukcji masażera.

Polecane agd małe
 • 719,99 zł
 • 299 zł
 • 699,99 zł
 • 649 zł
 • 199 zł

 

Recenzja Medivon Gun Pro X2 – podsumowanie

Pistolet do masażu Medivon Gun Pro X2 to bardzo przydatne urządzenie. I to nie tylko w przypadku osób uprawiających sporty. Oczywiście im polecany jest wyjątkowo, ale będzie użyteczny właściwie dla każdego. Nie tylko duża aktywność fizyczna czy urazy, ale też współczesny tryb życia i związany z nim stres wywołują napięcie mięśniowe. Medivon Gun Pro X2 pomaga w radzeniu sobie z nim.

Panie mają jeszcze jeden powód, żeby wybrać Medivon Gun Pro X2 –  według producenta ma on także działanie antycellulitowe. Do jakości wykonania oraz działania masażera nie można się przyczepić. Wrażenie robi jego niezwykle cicha praca, a dołączone w zestawie etui pozwala w łatwy sposób zabierać go ze sobą w podróż.

 

Zobacz medivon gun pro x2 w naszym sklepie
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!