Data publikacji: 29 listopada 2018
Autor: Sara
ARTYKUŁ - PORADNIK

Ranking zmywarek do zabudowy do 1500 zł – TOP 7

Poleć znajomemu Drukuj

Szukasz zmywarki, która skróci czas wykonywania codziennych obowiązków? Dzięki zmywarce do zabudowy nie tylko nie będziesz musiał myć naczyń samodzielnie, ale również zachowasz w kuchni spójny styl. Sprawdź przygotowany przez nas ranking zmywarek do zabudowy i poznaj 7 modeli kosztujących mniej niż 1500 zł, które zyskały najwięcej pozytywnych opinii wśród klientów Euro!

ranking zmywarek do zabudowy

LISTING PRODUKTÓW

Hotpoint-Ariston LSTF 9M124 C EU

Indesit DIFP 28T9 A EU

Amica ZIM 448E

Bosch SPV53M80EU

Hotpoint-Ariston ELTB 4B019 EU

Whirlpool ADG 422

Hotpoint-Ariston LSTB 6H124 C EU

Hotpoint-Ariston LSTF 9M124 C EU

zmywarka do zabudowy Hotpoint-Ariston LSTF 9M124 C EUZmywarka do zabudowy Hotpoint-Ariston LSTF 9M124 C EU to urządzenie dopasowane i do małych, i do większych kuchni. Nie bez powodu zajmuje pierwsze miejsce wśród najczęściej i najlepiej ocenianych zmywarek. Odznacza się klasą A++, dzięki czemu oszczędzisz na rachunkach za prąd. Mało tego, została wyposażona w inteligentny czujnik Sensor System, który wykrywa stopień zabrudzenia naczyń i dobiera do niego program mycia tak, by najlepsze rezultaty zmywania zostały osiągnięte przy jak najniższym zużyciu i wody, i prądu. Hotpoint-Ariston LSTF 9M124 C EU obsługuje funkcję połowy załadunku, więc umożliwia włączenie zmywarki do zabudowy także dla mniejszej liczby. Możesz myć w niej sztućce, bo została wyposażona w dodatkowy górny kosz. Ułożysz w nim również naczynia, które nie zmieściły się na dole. Skorzystasz również z podnośnika czy składanych klapek. Zainstalowanie zmywarki do zabudowy nie powinno sprawić Ci żadnego problemu. Fast Fix to technologia umożliwiająca prosty i szybki montaż panelu frontowego na drzwiach zmywarki. Sprawdź, jak zamontować zmywarkę w poradniku: Montaż zmywarki do zabudowy – podstawowe zasady.

PARAMETRY

Wymiary (SxWxG): 44,5 x 82 x 57 cm

Pojemność: 9 kpl.

Zużycie wody – cykl: 11 litrów

Roczne zużycie prądu: 211 kWh = 116,05 zł rocznie

Poziom hałasu: 44 dB

PLUSY

+ sprawdzi się także w małej kuchni

+ idealne rozwiązanie nawet dla większej rodziny

+ czujnik Sensor System dobiera program tak, by zużycie wody było jak najniższe

+ dzięki klasie A++ zmywarka jest bardzo energooszczędna

+ bardzo cicha praca

MINUSY

 – brak

 

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Indesit DIFP 28T9 A EU

zmywarka do zabudowy Indesit DIFP 28T9 A EUW naszym rankingu zmywarek do zabudowy nie mogło zabraknąć miejsca dla modelu Indesit DIFP 28T9 A EU. To urządzenie klasy A++, które zużywa bardzo mało prądu podczas pracy – jest energooszczędne. Z uwagi na duży rozmiar i związaną z tym większą pojemność sprawdzi się, gdy będziesz chciał pozmywać naczynia po imieninach czy letnim grillu. W zmywarce do zabudowy Indesit możesz myć także większe garnki i patelnie, jak również sztućce – zawiera specjalny koszyk, w którym je umieścisz. Bezszczotkowy silnik Flexipower wbudowany w model Indesit DIFP 28T9 A EU pracuje cicho i wydajnie. Dostosowuje ciśnienie wody oraz prędkość do stopnia zabrudzenia naczyń. Oznacza to, że urządzenie bez trudu usunie nawet największe zabrudzenia. Odznacza się szeregiem funkcjonalnych programów: automatycznym intensywnym, automatycznym normalnym, delikatnym, ekonomicznym (eco), przeznaczonym do mycia garnków, służącym namaczaniu i szybkim. Możesz także skorzystać z opcji „połowy załadunku”, jeśli będziesz chciał umyć kilka naczyń bez czekania, aż uzbiera się więcej. Dzięki wskaźnikom braku soli i nabłyszczacza zawsze będziesz wiedział, kiedy uzupełnić przegródki w zmywarce do zabudowy Indesit DIFP 28T9 A EU.

PARAMETRY

Wymiary (SxWxG): 59,5 x 82 x 57 cm

Pojemność: 14 kpl.

Zużycie wody – cykl: 9 litrów

Roczne zużycie prądu: 265 kWh = 145,75 zł rocznie

Poziom hałasu: 42 dB

PLUSY

+ zwiększona pojemność

+ sprawdzi się do umycia naczyń po przyjęciu

+ zużycie wody porównywalne do modeli mniejszych: 45 cm

+ zużycie prądu jest bardzo niskie

+ niesamowicie cicha praca

MINUSY

 – brak

 

OCENA PRODUKTU: 10/10

Amica ZIM 448E

zmywarka do zabudowy Amica ZIM 448EAmica ZIM 448E to zmywarka do zabudowy wybierana często i chętnie. Powodem popularności są m.in. wysoka klasa energooszczędności (A++) oraz szereg nowoczesnych funkcji, takich jak Flexi Space. Zmywając w niej naczynia, oszczędzasz do 64 kWh w ciągu roku względem innych modeli w tym samym przedziale cenowym. Funkcja Mycie Strefowe zapewnia Ci możliwość mycia naczyń nawet wtedy, gdy zapełniony jest tylko jeden z koszy. W zmywarce do zabudowy Amica ZIM 448E średnio zabrudzone naczynia odzyskają blask w zaledwie 60 minut. Przy trudniejszych zabrudzeniach temperatura wody zostaje zwiększona z 60 do 65°C, gwarantując Ci doskonałe efekty. W modelu Amica ZIM 448E zastosowano technologie takie jak Aqua Stop – kiedy dojdzie do awarii, nastąpi natychmiastowe odcięcie dopływu wody, a także Zmywanie 3D – woda dotrze do trudno dostępnych miejsc, czyszcząc także naczynia o nietypowym kształcie bądź ułożone z tyłu kosza. Na początku korzystania z tej zmywarki do zabudowy będziesz mógł posiłkować się wbudowanymi w urządzenie wygodnymi trybami automatycznymi. Przetestujesz programy takie jak: delikatny, ekonomiczny (eco), ekspresowy, intensywny, krótki, namaczanie, normalny.

PARAMETRY

Wymiary (SxWxG): 44,8 x 81,5 x 55 cm

Pojemność: 8,5 kpl.

Zużycie wody – cykl: 9 litrów

Roczne zużycie prądu: 211 kWh = 116,05 zł rocznie

Poziom hałasu: 45 dB

PLUSY

+ sprawdzi się w kuchni w bloku

+ single lub pary mogą ją uruchamiać nawet co kilka dni, zużywając mniej prądu i wody

+ pobór wody zmniejszony względem konkurencyjnych modeli

+ energooszczędna klasa A++

+ pracuje cicho, więc nie będzie przeszkadzać Twoim sąsiadom w bloku

MINUSY

 – brak

 

OCENA PRODUKTU: 10/10

Bosch SPV53M80EU

zmywarka do zabudowy Bosch SPV53M80EUW rankingu zmywarek do zabudowy musiało się znaleźć miejsce także dla modelu Bosch SPV53M80EU. To urządzenie klasy A++ sprawdza się zwłaszcza w małych kuchniach i mieszkaniach w bloku. Jeśli mieszkasz sam lub z partnerem, będzie dla Ciebie idealne. Podczas jednego uruchomienia umyjesz w nim 9 kompletów naczyń i zużyjesz tylko 8,5 litra wody. Zmywarka Bosch SPV53M80EU została wyposażona w silnik bezszczotkowy o dużej mocy, sensor załadunku i wymiennik ciepła. Oczyścisz w niej nawet bardzo zabrudzone naczynia i sztućce. Ramię zraszające DuoPower, które zostało zamontowane w górnej części komory, odpowiada za dotarcie strumienia wody do wszystkich naczyń. Dzięki temu wyeliminujesz zabrudzenia nawet z trudno dostępnych miejsc. Z kolei czujnik AquaSensor to dodatkowa funkcja, która zapewni Ci bardzo dokładne opłukanie naczyń – nie zostaną na nich ślady środka dla czyszczenia. Czujnik działa w ten sposób, że wiązka światła analizuje stopień zabrudzenia wody. Dopóki znajdują się w niej resztki jedzenia, tłuszcz czy pozostałości detergentów, płukanie jest kontynuowane. Inną ciekawą funkcją w zmywarce do zabudowy Bosch SPV53M80EU jest Pomocnik dozowania, zapewniający pełne rozpuszczenie tabletek czy kapsułek i optymalne ich wykorzystanie. Obejrzyj wszystkie najlepsze zmywarki do zabudowy do 1500 zł!

PARAMETRY

Wymiary (SxWxG): 44,8 x 81,5 x 55 cm

Pojemność: 9 kpl.

Zużycie wody – cykl: 8,5 litrów

Roczne zużycie prądu: 197 kWh = 108,35 zł rocznie

Poziom hałasu: 46 dB

PLUSY

+ sprawdzi się np. w kawalerce

+ dostosowana do singla lub pary

+ dość niski pobór wody

+ z tą zmywarką zaoszczędzisz na opłatach za prąd

+ głośność pracy nieco wyższa niż szept, ale niższa niż rozmowa

MINUSY

 – brak

 

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Hotpoint-Ariston ELTB 4B019 EU

zmywarka do zabudowy Hotpoint-Ariston ELTB 4B019 EUZależy Ci na myciu wielu naczyń i sztućców naraz? Odpowiedzią na Twoje potrzeby może być zmywarka do zabudowy Hotpoint-Ariston ELTB 4B019 EU. Jej zaletą jest to, że umożliwia podłączenie do ciepłej wody. Zdecyduj się na nią, jeżeli w Twoim domu woda podgrzewana jest za pomocą kolektorów słonecznych albo pompy ciepła. Tego rodzaju podgrzewanie jest znacząco oszczędniejsze niż wykorzystywanie grzałki w zmywarce. Hotpoint-Ariston ELTB 4B019 EU ma podstawowe i popularne programy zmywania: ekonomiczny (eco), intensywny, namaczanie, normalny. Zamontowano w niej zarówno wskaźnik braku soli, jak i braku nabłyszczacza. Sztućce umieścisz w stworzonym do tego celu koszyczku. Wśród funkcji dodatkowych znajdziesz: elektroniczną regenerację, przepływowy ogrzewacz wody, regulację wysokości górnego kosza Lift-Up. O końcu pracy powiadomi Cię sygnał dźwiękowy. Na wyświetlaczu diodowym LED odczytasz wszystkie najważniejsze parametry. Hotpoint-Ariston ELTB 4B019 EU świetnie sprawdzi się w domu, w którym mieszka dużo osób. Warto ją wstawić także do pensjonatu.

PARAMETRY

Wymiary (SxWxG): 59,5 x 82 x 57 cm

Pojemność: 13 kpl.

Zużycie wody – cykl: 11 litrów

Roczne zużycie prądu: 295 kWh = 162,25 zł rocznie

Poziom hałasu: 49 dB

PLUSY

+ pomieści więcej naczyń i sztućców

+ sprawdzi się w domku jednorodzinnym, w którym mieszka dużo osób

+ dokładne mycie i płukanie

+ dzięki klasie A+ zaoszczędzisz na opłatach za prąd

+ głośność porównywalna z rozmową

MINUSY

– większe zużycie względem konkurencyjnych modeli ukazanych w rankingu

– niższa klasa energetyczna względem konkurencyjnych modeli ukazanych w rankingu

OCENA PRODUKTU: 8/10

Whirlpool ADG 422

zmywarka do zabudowy Whirlpool ADG 422Whirlpool to popularna marka sprzętów AGD. W jej kolekcji znajdziesz także zmywarkę do zabudowy Whirlpool ADG 422, którą dopasujesz nawet do mniejszej kuchni w bloku. Ma czytelny elektroniczny wyświetlacz, który ułatwi Ci obsługę urządzenia, zwłaszcza gdy nigdy wcześniej nie korzystałeś ze zmywarki. Model Whirlpool ADG 422 ma aż 8 automatycznych programów, takich jak: ekonomiczny (eco), intensywny, mycie wstępne, program „godzinny”, szkło, Szósty Zmysł, szybki. Technologia Szóstego Zmysłu to gwarancja doskonałych rezultatów zmywania. W razie potrzeby w tej zmywarce do zabudowy możesz ustawić czas automatycznego startu programu zmywania. Wykorzystaj koszyk, by oczyścić również sztućce. Zwróć też uwagę na funkcję Multizone – sprawia, że możesz zmywać, kiedy chcesz, nawet w przypadku niewielkiej liczby naczyń w komorze. Z kolei regulacja wysokości górnego kosza Lift-Up pozwoli Ci wygospodarować wolną przestrzeń na dodatkowe naczynia, nawet, gdy pozornie nie będzie już miejsca. Korzystając z Whirlpool ADG 422, zaoszczędzisz i na poborze prądu, i wody.

PARAMETRY

Wymiary (SxWxG): 44,8 x 82 x 57 cm

Pojemność: 10 kpl.

Zużycie wody – cykl: 9 litrów

Roczne zużycie prądu: 211 kWh = 116,05 zł rocznie

Poziom hałasu: 45 dB

PLUSY

+ nie musisz się martwić, że masz za małą kuchnię – ta zmywarka zmieści się w każdej

+ dostosowana do małej rodziny

+ dość niskie zużycie wody, dzięki któremu oszczędzisz na rachunkach

+ z tą zmywarką na pewno nie przepłacisz na poborze prądu

+ poziom głośności plasujący się między szeptem a rozmową

MINUSY

 – brak

 

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Hotpoint-Ariston LSTB 6H124 C EU

zmywarka do zabudowy Hotpoint-Ariston LSTB 6H124 C EUOstatnią w naszym rankingu zmywarek do zabudowy – choć wcale nie gorsza od poprzedniczek! – jest nowoczesna wersja Hotpoint-Ariston LSTB 6H124 C EU, chętnie wybierana do mniejszych kuchni. Tu zamiast koszyka na sztućce występuje taca – montuje się ją na górnym koszu. Dodatkowo taca ta daje możliwość układania drobnych naczyń. Obecny w zmywarce do zabudowy czujnik AquaSensor ocenia wodę pozostałą po płukaniu. Jeśli pozostały w niej resztki jedzenia lub tłuszczu, wydłuża proces płukania. To gwarantuje efekt nieskazitelnej czystości. Warto też zwrócić uwagę na funkcję Flexiload. Umożliwia ona większą elastyczność i lepszy rozkład naczyń podczas załadunku. W zmywarce Hotpoint-Ariston LSTB 6H124 C EU znajdują się elementy takie jak elastyczny kosz, podnośnik czy składane klapki. Wszystko po to, aby pomieścić większą liczbę naczyń i sztućców. Nie mniej przydatny jest bezszczotkowy silnik Flexipower. Pracuje bardzo cicho, a jednocześnie wydajnie. Za każdym razem dostosowuje prędkość i ciśnienie wody do stopnia zabrudzenia naczyń, a co za tym idzie usuwa nawet najtrudniejsze z nich.

PARAMETRY

Wymiary (SxWxG): 44,8 x 82 x 57 cm

Pojemność: 10 kpl.

Zużycie wody – cykl: 9 litrów

Roczne zużycie prądu: 211 kWh = 116,05 zł rocznie

Poziom hałasu: 44 dB

PLUSY

+ zmieści się w wąskiej szafce

+ czy mieszkasz sam, czy z partnerem, sprawdzi się świetnie

+ zużycie wody porównywalne do modeli zaprezentowanych w rankingu zmywarek do zabudowy

+ warto wybierać urządzenia AGD o klasie A++, bo są energooszczędne

+ korzystny poziom głośności pracy na tle modeli zaprezentowanych w rankingu

MINUSY

 – brak

 

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

W rankingu zmywarek do zabudowy przedstawiliśmy Ci 7 funkcjonalnych, nowoczesnych i popularnych modeli. Mają porównywalne parametry, a cena żadnego nie przekracza 1500 zł. To, które urządzenie wybierzesz, może zależeć od przywiązania do danej marki, ale i liczby zastosowanych w zmywarce do zabudowy funkcji. Zastanów się, jaki rozmiar urządzenia zmieści się w Twojej kuchni, ile kompletów naczyń powinno zostać umytych przy jednym uruchomieniu oraz jak ważna jest dla Ciebie cicha praca. Wybierz ten model, który spełni Twoje oczekiwania w najwyższym stopniu! Sprawdź też TOP 10 zmywarek wolnostojących, jeśli interesują Cię nie tylko zmywarki do zabudowy. Z kolei jeżeli ciekawią Cię opinie zadowolonych użytkowników, przeczytaj artykuł: Najlepsza zmywarka do zabudowy – poznaj opinie naszych klientów.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Zobacz, dlaczego warto pić wodę!

Zobacz więcej   
Zastanawiasz się, czy woda z kranu nadaje się do picia? Odpowiadamy!
Zobacz więcej   
Zobacz, jak być eko i zużywać mniej plastików z dzbankami filtrującymi!
Zobacz więcej   

Znajdź nas