Ranking najlepszych telewizorów 4K UHD

Autor: Sara

Telewizory 4K są to telewizory mogące odtwarzać obraz w standardzie Ultra High Definition. Jest to standard dwukrotnie wyższy niż Full HD (1920 x 1080 pikseli), a więc o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Sądzi się, że telewizory 4K będą w przyszłości standardem wśród telewizorów i zastąpią modele HD i Full HD. Obraz UHD możesz oglądać na takim telewizorze, o ile źródło obrazu jest dostosowane do tej rozdzielczości. Są już niektóre programy telewizyjne i filmy nadawane w tym formacie. Jaki telewizor 4K wybrać? Przeczytaj nasz ranking i zdecyduj!

Telewizor 4K

LISTING PRODUKTÓW

LG 55UK7550

Philips 55PUS7303/12

Samsung UE65NU7102

Sharp LC-55UI7252E

Samsung UE75NU7102

Sony KD-65XF9005

Manta 55LUA68L

Telewizor z obsługą głosową LG 55UK7550

LG 55UK7550 – idealny telewizor do salonu
LG 55UK7550 to telewizor w pełni korzystający z możliwości jakie daje obraz w rozdzielczości Ultra HD. Wyświetla obraz, który znacznie lepiej oddaje sposób, w jaki nasze oczy widzą świat rzeczywisty. Głęboka czerń łączy się z bardzo jasnymi rozświetleniami, a dzięki funkcji ULTRA Luminance (ultra jasność) zwiększa się kontrast. Telewizor pozwala na odwzorowanie głębokiej czerni, a gdy różnica między ciemnością, a jasnością staje się wyraźniejsza, na ekranie telewizora można podziwiać ostrzejszy i wyraźniejszy obraz. Telewizor z łatwością podłączysz do Internetu i innych urządzeń bez zbędnych kabli. Jego dużą zaletą jest to, że oferuje standard HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV). Jest to technologia, która umożliwia połączenie emisji sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy internet. Nie bez znaczenia jest fakt, że telewizor wyposażony jest w tuner satelitarnej telewizji cyfrowej DVB-S2 umożliwiający odbiór sygnałów telewizyjnych nadawanych drogą satelitarną.

PARAMETRY

Ekran: 55 cali

System dźwięku przestrzennego: DTS Virtual:X

Moc głośników: 2 x 10 W

Smart TV: Tak

Liczba złączy HDMI: 4

PLUSY

+ Pilot Magic

+ Jakość dźwięku

+ WebOS

+ Szybkość działania oprogramowania

 

MINUSY

– Brak czytnika kart pamięci

OCENA PRODUKTU: 8/10

Telewizor z AmbiligPhilips 55PUS7303/12

Philips 55PUS7303/12 – telewizor z podświetleniem Ambilight
Kolejną pozycją w naszym rankingu telewizorów jest model Philips 55PUS7303/12.To bardzo smukły telewizor w technologii LED. Ma system Ambilight, czyli oświetlenie z tyłu telewizora, które dostosowuje się do oglądanych scen. Dzięki systemowy Android TV masz dostęp do szeregu aplikacji począwszy od Netflixa, a kończąc na grach. Telewizor ma możliwość kontrolowania nie tylko za pomocą pilota, ale także głosem. Dzięki współpracy z Google Assistant możesz wywoływać funkcje telewizora, a nawet zarządzać innymi urządzeniami domowymi smart, które są kompatybilne z Google Assistant. Również współpraca telewizora z urządzeniami mobilnymi jak smartfon czy tablet jest bezproblemowa. Możesz np. ekran tabletu wyświetlić na telewizorze i bez problemu oglądać zdjęcia.

PARAMETRY

Ekran: 55 cali

System dźwięku przestrzennego: tak

Moc głośników: 2 x 10 W

Smart TV: Tak

Liczba złączy HDMI: 4

PLUSY

+ Ambilight

+ Sterowanie głosem

+ Integracja z innymi aplikacjami

+ Smukły wygląd

 

MINUSY

– Matryca 60 Hz

OCENA PRODUKTU: 9/10

Telewizor z HDR Samsung UE65NU7102

Samsung UE65NU7102 - idealny dobry obraz i dźwięk
Wśród polecanych telewizorów 4K znalazło się też miejsce dla Samsunga UE65NU7102, który jest telewizorem niezwykle smukłym i eleganckim. Charakteryzuje się technologią PurColor, czyli naturalnymi barwami dostosowanymi do każdego filmu. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest system zarządzania kablami. Telewizor zbiera wszystkie kable w jednym stojaku, dzięki czemu uwalnia Twój pokój od niepotrzebnego bałaganu. Wsparcie technologii SmartThings powoduje, że na smartfonie masz aplikację, która ułatwia sterowanie telewizorem. Możesz zsynchronizować telefon z telewizorem i np. wyświetlać zdjęcia, możesz wykorzystać smartfon jako pilot. Producent pozwala dzięki technologii Smart Hub na dostęp z poziomu telewizora do filmów, gier i aplikacji, które znajdują się w internecie. Telewizor można doposażyć w akcesoria zwiększające komfort oglądania jak np. bezprzewodowy subwoofer.

PARAMETRY

Ekran: 65 cali

System dźwięku przestrzennego: tak

Moc głośników: 2 x 10 W

Smart TV: Tak

Liczba złączy HDMI: 3

PLUSY

+ Bardzo dobry obraz i dźwięk

+ Strumieniowanie treści multimedialnych z urządzeń bezprzewodowo

+ HDR – realistyczne szczegóły

+ SmartPack

 

MINUSY

– Mała liczba wyjść HDMI

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Telewizor z szybkim dostępem do internetu Sharp LC-55UI7252E

Sharp LC-55UI7252E - możliwość nagrywania cyfrowych programów na dysk USB
Ten 55 calowy telewizor to dobry wybór jeżeli chcesz mieć telewizor 4K i jednocześnie nie chcesz kupować zbyt dużego urządzenia. Sharp LC-55UI7252E to model oferujący inteligentną platformę AQUOS NET+, która oferuje dostęp do serwisów i stron internetowych, dostosowanych do telewizora. Możesz za jej pomocą wyświetlić filmy i zdjęcia, słuchać muzyki oraz grać w gry. Co ważne dostęp do niektórych treści możesz zablokować przed dostępem np. przez dzieci. Bardzo ciekawą opcją jest możliwość nagrywania cyfrowych audycji telewizyjnych na dysk twardy podłączony do portu USB. Telewizor jest centrum rozrywki i możesz za pomocą standardu DLNA (Digital Living Network Alliance) udostępniać multimedia w sieci domowej LAN i oglądać je na ekranie. Oczywiście możesz także podłączyć bezpośrednio pendrive'a lub dysk do portu USB.

PARAMETRY

Ekran: 55 cali

System dźwięku przestrzennego: tak

Moc głośników: 2 x 10 W

Smart TV: Tak

Liczba złączy HDMI: 3

PLUSY

+ Łatwy w użytkowaniu

+ Bardzo dobry obraz

+ Możliwość nagrywania cyfrowych programów na dysk USB

+ Standard HbbTV

 

MINUSY

– Mała liczba wyjść HDMI

OCENA PRODUKTU: 7/10

Duży telewizor Samsung UE75NU7102

Bardzo duża przekątna w telewizorze Samsung UE75NU7102
Telewizor Samsung UE75NU7102 to urządzenie aż 75 calowe. Jednak nawet tak duży telewizor możesz kupić do niezbyt dużego pomieszczenia. Przy rozdzielczości 4K liczba szczegółów jest wielokrotnie większa niż na ekranie Full HD. Dzięki temu możesz siedzieć dużo bliżej telewizora bez obaw, że nie będziesz wyraźnie widział wszystkich elementów obrazu. Za optymalizację ruchu odpowiada moduł Picture Quality Index 1300. Technologia 4K to oczywiście bardzo ostry i co ważne, czysty obraz. Dostrzeżesz różnice w filmach i programach nadawanych w rozdzielczości UHD, ale nawet w zwykłych rozdzielczościach będziesz miał do czynienia z bardzo dobrą jakością dzięki m.in. równomiernemu podświetleniu wszystkich pikseli matrycy jaką zapewnia system Edge LED.

PARAMETRY

Ekran: 75 cali

System dźwięku przestrzennego: tak

Moc głośników: 2 x 10 W

Smart TV: Tak

Liczba złączy HDMI: 3

PLUSY

+ Przejrzyste menu

+ Funkcje SMART

+ Bardzo duży ekran

+ Dobre oprogramowanie dotyczące internetu

+ Bardzo łatwa obsługa

MINUSY

– brak tunera TV

OCENA PRODUKTU: 10/10

Ultracienki telewizor Sony KD-65XF9005

Sony KD-65XF9005 - zapewnia łączność Bluetooth
Sony KD-65XF9005 posiada smukłą obudowę, która ma ramkę wykonaną z metalu. Telewizor zapewnia duży kontrast obrazu dzięki technologii X-tended Dynamic Range PRO. Zainstalowany ma system Android TV co pozwoli Ci na korzystanie z wielu aplikacji dostępnych w sklepie Google Play. Możesz także sterować głosowo np. listą aplikacji, a korzystając z wyszukiwarki Google głosowo szukać materiałów w różnych serwisach. Wyświetlacz TRILUMINOS™ Display pozwala na wierne odwzorowywanie kolorów, co w połączeniu ze specjalnie opracowanym podświetleniem wyświetla kolory bez nadmiernego nasycenia. Telewizor oczywiście bardzo dobrze współpracuje z konsolą PlayStation. Dzięki temu będziesz miał do czynienia z realistycznymi scenami, pełnych pięknych tekstur i żywych, intensywnych kolorów. Telewizor posiada łączność Bluetooth. Możliwe jest np. połączenie słuchawek i bezprzewodowe słuchanie muzyki.

PARAMETRY

Ekran: 65 cali

System dźwięku przestrzennego: S-Force Front Surround

Moc głośników: 2 x 10 W

Smart TV: Tak

Liczba złączy HDMI: 4

PLUSY

+ Możliwość nagrywania cyfrowych programów na dysk USB

+ Procesor 4-rdzeniowy

+ Łączność Bluetooth

+ Dobra współpraca z PlayStation

+ Systemy poprawiające jakość obrazu

MINUSY

– Ograniczony dostęp do złącz po zamontowaniu uchwytu SU-WL450

OCENA PRODUKTU: 10/10

Tani telewizor Manta 55LUA68L

Manta 55LUA68L ze Smart TV
Nasze zestawienie polecanych telewizorów 4K zamyka Manta 55LUA68L. To budżetowy model zapewniający bardzo dobrą jakość obrazu i dźwięku. Telewizor ma wbudowany system Android TV i umożliwia podłączanie różnych urządzeń z systemem Android oraz współużytkowanie aplikacji, filmów i innych materiałów. Urządzenie ma wbudowane WiFi co oznacza, że może stać się multimedialnym centrum rozrywki i to bez użycia przewodów. Jest wyposażony w zintegrowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej drugiej generacji DVB-T2. Dzięki temu możesz odbierać audycje naziemne w standardzie HD. Za pomocą USB odtworzysz własną kolekcję filmów lub wyświetlisz swoje zdjęcia. Możesz bezpośrednio z urządzenia posłuchać muzyki przez głośniki telewizora lub za pomocą słuchawek.

PARAMETRY

Ekran: 55 cali

System dźwięku przestrzennego: tak

Moc głośników: 2 x 8 W

Smart TV: Tak

Liczba złączy HDMI: 3

PLUSY

+ Smart TV

+ Dobra jakość obrazu

+ Łączność WiFi

+ System operacyjny Android TV

MINUSY

– Mała liczba wyjść HDMI

OCENA PRODUKTU: 7/10

Podsumowanie

Oprócz naszego TOP 7 rankingu telewizorów 4K sprawdź inne modele w naszym sklepie.
Omawiane telewizory wyposażone są w wiele udoskonaleń, które czynią korzystanie z nich jeszcze przyjemniejszym i mogą stanowić centrum multimedialne Twojego salonu. Dzięki rozdzielczości Ultra HD możesz dostrzec na obrazie znacznie więcej szczegółów niż w telewizorze HD nie mówiąc już o telewizorze o standardowej rozdzielczości (SD). Obraz nie jest rozmyty i bardzo naturalny. Patrząc na obraz 4K, masz wrażenie, jakbyś oglądał obraz bezpośrednio i to w warunkach doskonałej widoczności. Warto abyś zainteresował się telewizorami 4K, ponieważ powoli stają się one standardem, szczególnie u osób lubiących oglądać programy i filmy w doskonałej jakości. Przeczytaj Czy warto kupić telewizor 4K? Poznaj opinie klientów. Zwróć uwagę na artykuł Telewizor z zakrzywionym ekranem - modele polecane przez naszych klientów.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów